assassasination on sight Skrevet 9. februar 2016 Skrevet 9. februar 2016 går vg1 tip. fikk to 1'ere og en IV (ikke vurdert) på karakterkortet til jul. har også karakter 2 på ptf periode1 og karakter 1 / IV på ptf periode2. må jeg gå vg1 på nytt eller har jeg fortsatt håp?
Jogga123 Skrevet 9. februar 2016 Skrevet 9. februar 2016 hvis jeg ikke tar feil så tror jeg det er karakterene til sommeren som gjelder for søk til vg2 hvis du ikke har bestått i alle fag så må du enten gå vg1 på nytt, det kan du bare gjøre en gang, ellers må du ta opp fagene privat som koster en del penger 4
assassasination on sight Skrevet 9. februar 2016 Forfatter Skrevet 9. februar 2016 hvis jeg ikke tar feil så tror jeg det er karakterene til sommeren som gjelder for søk til vg2 hvis du ikke har bestått i alle fag så må du enten gå vg1 på nytt, det kan du bare gjøre en gang, ellers må du ta opp fagene privat som koster en del penger hvis jeg må gå vg1 på nytt, må jeg søke selv om vg1 tip på vigo eller er dette noe skolen fikser? har søkt et valg på vigo og det er vg2 industriteknologi, men jeg tror ikke jeg kommer inn. må jeg ha vg1 tip som 2. valg eller fikser skolen selv en plass til meg neste år?
Eventyrtid Skrevet 9. februar 2016 Skrevet 9. februar 2016 hvis jeg ikke tar feil så tror jeg det er karakterene til sommeren som gjelder for søk til vg2 hvis du ikke har bestått i alle fag så må du enten gå vg1 på nytt, det kan du bare gjøre en gang, ellers må du ta opp fagene privat som koster en del penger hvis jeg må gå vg1 på nytt, må jeg søke selv om vg1 tip på vigo eller er dette noe skolen fikser? har søkt et valg på vigo og det er vg2 industriteknologi, men jeg tror ikke jeg kommer inn. må jeg ha vg1 tip som 2. valg eller fikser skolen selv en plass til meg neste år? Snakk med rådgiver på skolen din.
Jogga123 Skrevet 9. februar 2016 Skrevet 9. februar 2016 hvis jeg ikke tar feil så tror jeg det er karakterene til sommeren som gjelder for søk til vg2 hvis du ikke har bestått i alle fag så må du enten gå vg1 på nytt, det kan du bare gjøre en gang, ellers må du ta opp fagene privat som koster en del penger hvis jeg må gå vg1 på nytt, må jeg søke selv om vg1 tip på vigo eller er dette noe skolen fikser? har søkt et valg på vigo og det er vg2 industriteknologi, men jeg tror ikke jeg kommer inn. må jeg ha vg1 tip som 2. valg eller fikser skolen selv en plass til meg neste år? hvis du går ut med stryk eller IV i noen fag til sommeren så har alle rett på ett omvalg, det vil si at du kan velge en annen linje og gå på vg1 på nytt og ha like mye rett som de andre som søker da søker du på vigo selv med ungdomskarakterene dine på vg1 tip eller noe annet hvis du måtte ønske det du kan søke vg1 på nytt selvom du har gode karakterer anbefaler at du jobber godt mot sommeren, om du får 2ere så har du iallefall bestått
Lasagne Skrevet 9. februar 2016 Skrevet 9. februar 2016 Da jeg gikk på vgs for noen år siden var det i hvertfall ei i klassen min som fikk ta opp en mattekarakter året etter under andreklassen. ( Hun strøyk vel I matte 1p-y og fikk tatt denne da året etter). Hva slags karakter man har til jul har ingenting å si. Jeg fikk 1 i nynorsk, men fikk 2 når året var ferdig, ikke noe problem det.
martin1d Skrevet 10. februar 2016 Skrevet 10. februar 2016 Har hørt det er god mulighet til å komme inn på vg2 også med stryk. Men du må ta opp igjen fagene for å få bestått vg3 påbygg eller Fagbrev.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå