Gaul Skrevet 18. november 2003 Skrevet 18. november 2003 Hei Jeg planlegger å kjøpe en USB-disk/minneplugg eller hva man ønsker å kalle den. Da jeg i en del tilfeller overfører en del sensitiv data ønsker jeg å ha noe sikkerhet. Jeg har blant annet sett at det finnes enheter med fingeravtrykk leser på markedet, jeg lurer på om det er noen som har noe erfaring med slike og eventuelt kan gi noen anbefalinger?
josh909 Skrevet 18. november 2003 Skrevet 18. november 2003 Krypteringen er en vits - putt den inn i f.eks. en Mac eller en Linux-maskin og det er bare å lese dataene direkte ut. Se forresten Hardware.no's test av Sony Microvault her.
venomzorg Skrevet 18. november 2003 Skrevet 18. november 2003 Se forresten Hardware.no's test av Sony Microvault her. den er iallefall skuffenes :/
DrDoogie Skrevet 18. november 2003 Skrevet 18. november 2003 www.theregister.co.uk hadde en slik en som tilbud et sted. Når det kommer til "en Mac kan jo bare lese den" så er jo ikke det verre enn å ha et filsystem som en Mac ikke kan lese. Hallo, hallo. Hvor stor skal stick'en være, hvilke maskiner skal du bruke den på etc.? [synsing] Tenker du kryptering, tror jeg du kan drite litt i FAT (og NTFS). Må du ha tilgang til data'ene på en winshit maskin, vil jeg foreslå at du heller har krypterte filer på stick'en. [/synsing]
Gaul Skrevet 18. november 2003 Forfatter Skrevet 18. november 2003 Testen var ikke direkte oppmuntrende.. Denne disken skal i utgangspunktet kun benyttes på M$-produkter, og det er heller ikke beregnet for å være en fullgod sikkerhetsløsning, men da bedriften jeg jobber for ofte reiser i utlandet, er det ønskelig med noe ekstra sikkerhet slik at man trenger å ha disken mer enn noen få minutter for å få tak i dataene. Da disken vil brukes på mange PC'er vil det også være en fordel å slippe å installere noe SW for å måtte bruke den. Når det gjelder lagringsplass på disken, bør det selvfølgelig være så mye som mulig, men det klarer seg med 128MB til de fleste formål.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå