Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

LAN med adsl-oppkobling?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kobler adsl modemet inn i ruteren, så kobler du begge pc'ene inn i ruteren. Sett opp ruteren som DHCP server, slik at den deler ut ip-adresser automatisk, så går du inn på egenskapene for nettverkskorta i pc-ene og setter de til å motta ip-adresse automatisk.

 

Deretter må maskinene restartes, og så skulle det gå av seg selv.

Skrevet

Hvis du har en hub eller en switch så setter du en krysskabel fra uplink-porten på huben/switchen inn i der hvor pcen din står i. Så slenger du opp ledninger fra begge pcene til switchen/huben. Men hvis ikke du har en sånn en, så anbefaler jeg på det sterkeste å anskaffe deg en :)

Skrevet

Du kjøper to nettverkskort og plugger et i hver pc, så tar du adsl kabelen inn i ruteren og tar nettverkskabler fra begge pc ene til ruteren

Skrevet

Svarer jeg tror du er ute etter er vel hvordan du konfigurerer routeren, hvilken isp har du og hvilken router, de fleste routere er ganske enkle i oppsett

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...