Gå til innhold

1,3 terabyte tape-backup fra Sony


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
100.000?? Må vel være bedre og billigere å sette 4x 250GB disker i RAID, eller 8x disker i RAID 0+1 for økt sikkerhet?

det er vel ofte aktuelt å kjøpe noen ekstra kassetter da. De koster vel neppe 100.000

Skrevet
100.000?? Må vel være bedre og billigere å sette 4x 250GB disker i RAID, eller 8x disker i RAID 0+1 for økt sikkerhet?

Jeg tror nok det ja. Selv om du trenger bare 4 HDer på RAID 0+1 får å få tilsvarende fordi det er jo komprimert.

Skrevet

Hmm.. hvorfor blir det i det hele tatt opplyst om "komprimert max" ? Det vil jo variere totalt på hvilken type data som blir lagret, og hvor komprimert de dataene allerede er.

 

Ellers blir det jo litt som om Nextgentel skulle avertert 2Mbit/s linjene sine som 50Mbit/s. (og skrevet under i liten tekst at dette bare gjelder ved overføring av maksimum kompresjon av kun tekst heh...)

 

Eller tenk om harddisk-produsentene begynnte å måle størrelsen på harddiskene sine med den anntagelsen at alt på disken var max komprimert. Halleluja... nå gir jeg dem sikkert ideer...

 

I alle tilfeller gir ikke størrelse av komprimert data noen skikkelig form for målbarhet, og bør unngås. Can i get an amen? :nice:

 

-Stigma

Skrevet

1,3TB komprimert er jo ikke SÅ forferdelig mye da, om 2-3 år er det mest sansynelig nermere normalt å ha bortimot 1TB. har selv 800GB (0,8TB), og hardiskene blir fylt opp en etter en uten problem, for å si det sånn.

 

ville aldri i livet ha betalt 100.000 kr for det der, ville heller ha kjørt harddrisker og benyttet meg av dem. de holder jo til du ikke har bruk for dem lenger uansett, så lenge de bare blir brukt en gang i blant til backup.

du kan få rimelig mange TB med harddisk for 100.000 kr, så hvorfor kjøpe seg tape når det er mye mer lønnsomt med raid?

 

Mvh, Jan Erik

Skrevet

Eh... hvor store er andre eksisterende tapestasjoner?

Et raskt søk på komplett viste at den største tok 100GB (til 700 kr), så når de greier å presse 500GB inn på en tape nå så er dette noe å hoppe opp og ned for, ja.

 

Og 100GB tapen kostet 700,- og dersom de nye tapene koster 2000,- ellerno så er det ganske mange GB pr krone. Dersom du skal ta backup av 100GB pr dag, så vil dette være mye billigere (og sikrere) enn disker i raid.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...