brukern Skrevet 8. april 2015 Skrevet 8. april 2015 Hvorfor Norske olje selskaper som Statoil og Det Nor øker i verdi når olje prisen faller ?
Gjest Bruker-182691 Skrevet 8. april 2015 Skrevet 8. april 2015 Fordi folk har troen på at selskapet takler situasjonen godt.
brukern Skrevet 8. april 2015 Forfatter Skrevet 8. april 2015 Fordi folk har troen på at selskapet takler situasjonen godt. så det er nok til å holde priser oppe?
tugorevo Skrevet 8. april 2015 Skrevet 8. april 2015 Oljeprisen nådde bunnen i midten av januar. Det er jo naturlig at det nå mindre usikkerhet i markedet nå som det ser ut som oljeprisen har flatet ut. Dessuten er det nå mer uro i midtøsten noe som er med på å holde oljeprisen oppe. DNO har faktisk sunket jevnt siden juli i fjor og er fortsatt i synkende trend, mulig oppkjøpskandidat og kan vel derfor stige litt i nær framtid. Statoil var jo altfor billig for en stund siden, så det er vel naturlig at det kommer en korreksjon oppover. Kronen har jo også svekket seg veldig, så man må jo korrigere for det også. Jeg har egentlig ikke peiling, så derfor kjøper jeg ingen av aksjene
brukern Skrevet 8. april 2015 Forfatter Skrevet 8. april 2015 Oljeprisen nådde bunnen i midten av januar. Det er jo naturlig at det nå mindre usikkerhet i markedet nå som det ser ut som oljeprisen har flatet ut. Dessuten er det nå mer uro i midtøsten noe som er med på å holde oljeprisen oppe. DNO har faktisk sunket jevnt siden juli i fjor og er fortsatt i synkende trend, mulig oppkjøpskandidat og kan vel derfor stige litt i nær framtid. Statoil var jo altfor billig for en stund siden, så det er vel naturlig at det kommer en korreksjon oppover. Kronen har jo også svekket seg veldig, så man må jo korrigere for det også. Jeg har egentlig ikke peiling, så derfor kjøper jeg ingen av aksjene Kronen, Ja riktig det hadde jeg aldri tenkt på før. Vurderer å kjøpe litt Statoil aksjer, men jeg må kanskje vente litt med det da.
tugorevo Skrevet 8. april 2015 Skrevet 8. april 2015 (endret) USA sine oljelagre har aldri vært fullere og de øker hele tiden. Det kan fort komme enda en oljedipp. Statoil P/E ratio på over 20 og EPS ned fra 17 til 7. Jeg hadde ihvertfall ikke kjøpt Statoil akkurat nå. Endret 8. april 2015 av fsva
brukern Skrevet 8. april 2015 Forfatter Skrevet 8. april 2015 USA sine oljelagre har aldri vært fullere og de øker hele tiden. Det kan fort komme enda en oljedipp. Statoil P/E ratio på over 20 og EPS ned fra 17 til 7. Jeg hadde ihvertfall ikke kjøpt Statoil akkurat nå. Hva er det du investere mest i?
tugorevo Skrevet 8. april 2015 Skrevet 8. april 2015 USA sine oljelagre har aldri vært fullere og de øker hele tiden. Det kan fort komme enda en oljedipp. Statoil P/E ratio på over 20 og EPS ned fra 17 til 7. Jeg hadde ihvertfall ikke kjøpt Statoil akkurat nå. Hva er det du investere mest i? For øyeblikket har jeg bare aksjer i Norsk Hydro og Aker Philadelphia Shipyard. Bare småpenger 25K er vel verdien på de aksjene med 50% urealisert gevinst. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå