Gå til innhold

Hva betyr lange pip ved boot?


Jon A. Feet

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg slår på pcen får jeg kun lange 2-3 sekunders pip, hket er IC7 MAX3 cpu er p4 2.6GHz, minne er geil golden dragon 1024mb, ingenting er overklokket.

 

Noen som vet hva disse pipene betyr?

 

Mvh Jon A. Feet

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Som oftest at det er en eller anna kritisk feil. Men umulig å si hva,

 

enten CPU som blir for varm, eller ikke cpu koblet til, elller minne ikke koblet til. Eller det sitter en metall klupp under hovedkortet som gjør at den kortslutter på noen ledninger.

Skrevet

Har opplevd det tre ganger:

 

1. Noen pinner var brukket på prosessoren. (Noen mistet den i gulvet under en demonstrasjon av hva som er inne i en pc. Var da en eldgammel pentium, kansje 486)

 

2. Et riser card sto ikke ordentelig i.

 

3. Feil v. flash av BIOS. "NødBIOS" trår inn, og lar meg prøve på nytt.

Skrevet

Hos meg betyr det at ram ikke er installert/oppdaget.

Det var å finne i kapitell 3-1 i hovedkortmanualen. Det står nok noe tilsvarende i din, som de har nevt tidligere her.

Skrevet

Det stod ingenting i intruksjonsboka, men jeg fant ut av problemet ved å lese litt å abit sitt forum, det betydde at ramen ikke var funksjonell elns, så bytta fra dimm 1 og 3 til 2og 4 så nå fungerer det.

 

Takk for all hjelp

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...