maggern78 Skrevet 23. august 2014 Skrevet 23. august 2014 Hei! Jeg har et kollektiv med fem personer og en av beboerne er en ihuga gamer, og han klager på at nettet er for tregt når de andre f. eks. laster ned. Og slik kan vi jo ikke ha det! Derfor: Jeg trenger en ny router som kan prioritere hans trafikk. Jeg regner med at han får kablet tilgang og det får også en av de andre brukerne, mens de resterende tre er trådløse. Har noen en anbefaling eller erfaringer? Har tittet litt på denne: https://www.komplett.no/asus-rt-n66u-dark-knight-11n-n900-router/822430 Internetthastigheten er 35/35 fra altibox med Zyxel-modem. Så vidt jeg har forstått skal det modemet settes i bridge-mode. mvh Maggern
Sampson Skrevet 23. august 2014 Skrevet 23. august 2014 (endret) De fleste ASUS ruterne er nok valget å ta, RT-n56U eller RT-N66U edit: avhengig av størrelsen og dekning ville jeg deaktivert trådløs på zyxel modemet og kun brukt ruteren. Altså Vegg kabel til zyxel -> kabel til asus -> trådløs Endret 23. august 2014 av Sampson
snillekim Skrevet 24. august 2014 Skrevet 24. august 2014 https://www.komplett.no/asus-altibox-tilbud-nr1/803741 Altibox har avtale med Komplett, noe kundene bør benytte seg av.
maggern78 Skrevet 25. august 2014 Forfatter Skrevet 25. august 2014 https://www.komplett.no/asus-altibox-tilbud-nr1/803741 Altibox har avtale med Komplett, noe kundene bør benytte seg av. Takk for innspill!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå