Albert Andersson Skrevet 12. mai 2014 Skrevet 12. mai 2014 Hei, Alec Ask. programmet / app'en "Smooth Reflections" gir en særegen ro i bilder der vann utgjør en stor del av bildeflaten, - som i dette bildet, - veldig bra ! Er det i tillegg brukt DxO Filmpack 4 Generic Fuji Astia / Provia 100 for å øke kontrast og fargemetning ? Vennlig hilsen Alet.
Gjest Slettet+0987123 Skrevet 12. mai 2014 Skrevet 12. mai 2014 Hei, Alec Ask. programmet / app'en "Smooth Reflections" gir en særegen ro i bilder der vann utgjør en stor del av bildeflaten, - som i dette bildet, - veldig bra ! Er det i tillegg brukt DxO Filmpack 4 Generic Fuji Astia / Provia 100 for å øke kontrast og fargemetning ? Vennlig hilsen Alet. Hei Albert ! Takker for positiv og konstruktiv kommentar. Er stort sett fornøyd med appen , men kunne tenke meg å få løst problematikken med bevegelsesuskarphet . Her i bildet er det greinene til vestre og trærne som blir uskarpe. Har også som du nevnte brukt DxO filmpack 4. Har tre favoritter i programmet : Generic Fuji Astia/Provia/Velvia 100 , hvor Provia er den mest brukte, I dette bildet er det mest sannsynlig Provia som er brukt. Var dette en meget kvalifisert gjetning eller har du også begynt å bruke programmet ? Vennlig hilsen Alec
Albert Andersson Skrevet 12. mai 2014 Skrevet 12. mai 2014 Hei, Alec Ask. programmet / app'en "Smooth Reflections" gir en særegen ro i bilder der vann utgjør en stor del av bildeflaten, - som i dette bildet, - veldig bra ! Er det i tillegg brukt DxO Filmpack 4 Generic Fuji Astia / Provia 100 for å øke kontrast og fargemetning ? Vennlig hilsen Alet. Hei Albert !Takker for positiv og konstruktiv kommentar. Er stort sett fornøyd med appen , men kunne tenke meg å få løst problematikken med bevegelsesuskarphet . Her i bildet er det greinene til vestre og trærne som blir uskarpe. Har også som du nevnte brukt DxO filmpack 4. Har tre favoritter i programmet : Generic Fuji Astia/Provia/Velvia 100 , hvor Provia er den mest brukte, I dette bildet er det mest sannsynlig Provia som er brukt. Var dette en meget kvalifisert gjetning eller har du også begynt å bruke programmet ? Vennlig hilsen Alec Hei, igjen, Alec Ask. Jeg "konverterte" til digitalfoto i 2006, og brukte fram til da i hovedsak Provia 100, med et og annet innslag av Velvia 100. Det var "punch" i disse filmene, og jeg har savnet disse filmenes farger og kontrast ved overgang til digitalfotografi. Jeg ble imponert over kvaliteten i flere av bildene dine, og ble informert om DxO Filmpack 4 av deg.(Takk ! ) Jeg vurderer å gå til anskaffelse av det programmet, og i mellomtiden nyter jeg bilder der filmpack'en er blitt brukt ! Vennlig hilsen Albert.
Gjest Slettet+0987123 Skrevet 12. mai 2014 Skrevet 12. mai 2014 Hei, Alec Ask. programmet / app'en "Smooth Reflections" gir en særegen ro i bilder der vann utgjør en stor del av bildeflaten, - som i dette bildet, - veldig bra ! Er det i tillegg brukt DxO Filmpack 4 Generic Fuji Astia / Provia 100 for å øke kontrast og fargemetning ? Vennlig hilsen Alet. Hei Albert !Takker for positiv og konstruktiv kommentar. Er stort sett fornøyd med appen , men kunne tenke meg å få løst problematikken med bevegelsesuskarphet . Her i bildet er det greinene til vestre og trærne som blir uskarpe. Har også som du nevnte brukt DxO filmpack 4. Har tre favoritter i programmet : Generic Fuji Astia/Provia/Velvia 100 , hvor Provia er den mest brukte, I dette bildet er det mest sannsynlig Provia som er brukt. Var dette en meget kvalifisert gjetning eller har du også begynt å bruke programmet ? Vennlig hilsen Alec Hei, igjen, Alec Ask.Jeg "konverterte" til digitalfoto i 2006, og brukte fram til da i hovedsak Provia 100, med et og annet innslag av Velvia 100. Det var "punch" i disse filmene, og jeg har savnet disse filmenes farger og kontrast ved overgang til digitalfotografi. Jeg ble imponert over kvaliteten i flere av bildene dine, og ble informert om DxO Filmpack 4 av deg.(Takk ! ) Jeg vurderer å gå til anskaffelse av det programmet, og i mellomtiden nyter jeg bilder der filmpack'en er blitt brukt ! Vennlig hilsen Albert. Hei igjen Albert ! Takker for interessant oppklaring. Jeg brukte også mest Fuji i den før digitale tiden og har også savnet Fuji looken. Filmpack virker selvstendig , eller som plugin sammen med : Adobe Photoshop CS3 , CS4 , CS5 , CS6 ,CC ,Elements 9 , 10 & 11 , Lightroom 3 & 4. Apple Aperture 3. DxO Optics Pro versjon 8.2 eller høyere. Jeg har også DxO Optics Pro 9 men da det er for krevende for min nåværende PC er det helst viewpoint og filmpack jeg bruker. Jeg kan i alle fall anbefale programmet. Vennlig hilsen Alec
Anbefalte innlegg