Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

1992 Mercedes Benz 300 coupe toppbolter


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er vel vanligvis strekkbolter. M103-motoren er vanligvis ganske kresen på rett moment for å ikke lekke olje, så jeg ville byttet, dersom de er strekt.

Skrevet

Hei takk!:) jeg har en m104 pga dobbel overliggende kam. Ja bilen lekker olje og jeg har misstanke at d bare er boltene. Bilen har blitt byttet toppakkning på før (verste) fikke beskjed av forige eier at de ikke planslipte toppen og derfor leker den. Men om en slik topp planslipes vil den kromme seg og dermed ødelegges kammene. Er det mulig å bytte boltene uten å skifte toppakkning? :)

Skrevet

Vet ikke om jeg ville byttet bolter uten å bytte pakning. Kommer jo an på hvordan de er festet. Hvis du kan skru de rett ut, uten å ta av toppen, bør det vel gå greit. Bare bytt en og en bolt, og stram i kryss til slutt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...