Gå til innhold

Dette er Ubuntu-telefonen


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest medlem-82119
Skrevet

Kan mbilen veksle mellom ubuntu og android os og isåfall sømløst? Elelr er det bare ubuntu på en chip som kan brukes som en pc mens telefonen kun kjører android?

Skrevet

Kan mbilen veksle mellom ubuntu og android os og isåfall sømløst? Elelr er det bare ubuntu på en chip som kan brukes som en pc mens telefonen kun kjører android?

 

tror du velger os under oppstart, de bruker samme chip (så langt jeg kan se)

Skrevet

Nei, man trenger ikke å velge OS under oppstart.

 

Som det vises i mange videoer fra Canonical, så skjer det sømløst. Man har Android på telefonen, man kobler så telefonen til dockingstasjonen og det kommer Ubuntu opp på skjermen. Man tar den ut av dockingstasjonen og Ubuntu stenges igjen. Android er fortsatt aktivt hele tiden.

 

Se 1:17+ i Youtube-videoen.

Skrevet

Nei, man trenger ikke å velge OS under oppstart. Som det vises i mange videoer fra Canonical, så skjer det sømløst. Man har Android på telefonen, man kobler så telefonen til dockingstasjonen og det kommer Ubuntu opp på skjermen. Man tar den ut av dockingstasjonen og Ubuntu stenges igjen. Android er fortsatt aktivt hele tiden.Se 1:17+ i Youtube-videoen.

 

Oops, Ubuntu telefonOS'et er aktivt hele tiden, selvsagt, sammen med Desktop Ubuntu. Om man vil ha Android, må man nok velge under oppstart, ja... Beklager. :)

 

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...