Gå til innhold

Pølse i brød med eple, andre der ute?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Alle jeg har nevnt dette for har sett litt undrende på meg. Har spist dette siden jeg var liten og undret meg litt over at det ikke er mer vanlig. I alle fall ikke i min omgangskrets.

 

Tror dette kunne vært noe for fastfoodkjedene.

 

Er jeg alene om å like denne noe uvanlige kombinasjonen?

Endret av ^fmj
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan du beskrive hvordan du klarer å kombinere det her? Ser ikke helt hvordan det er praktisk gjennomførbart ved mindre du moser eplet.

Skrevet

Funker sikkert i most form. Er vel vanlig i enkelte land å spise eplesaus til feks, koteletter el. kjøtt, så da funker det vel ok til pølser. Jeg personlig er ikke spesielt glad i epleprodukter i "middagsform" så tror jeg står over å prøve kombinasjonen eple/pølse.

Skrevet

Eple passer utmerket til all slags saltmat, inkludert pølser. Prøv tynne epleskiver på spekepølse, det er kjempegodt. Problemet er at kiosker og bensinstasjoner ikke kan ha epleskiver liggende som tilbehør, det blir brunt og fælt på få minutter og passer derfor ikke inn i fastfood-konseptet. Dette er så innarbeidet at folk flest tror at det ikke går an å lage pølse i brød på andre måter. Smaksmessig er pløse og eple helt utmerket.

Skrevet

Litt sitron på og en tett boks, men tviler på at de gidder.

 

Jeg spiser eple på masse rart, fabelaktig på hjemmelaget ordentlig grovbrød blant annet. Jeg anbefaler folk å prøve i alle fall.

Skrevet

Pølser i brød med eple, gulløk, grov sennep og karri som gratineres med litt ost i ovnen er den eneste måten jeg spiser grillpølser!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...