Gå til innhold

Hvor å bo i LA


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

har totalt fire netter på slutten av vår tre ukers reise gjennom det vestlige USA.

 

Har tidligere bodd i Hollywood, noe jeg kunne tenkt å gjøre igjen. Jeg sliter dog å finne et greit hotell i området, noen som har erfaring eller tips?

 

Er forøvrig åpen for andre steder i LA.

 

Greit å holde prisen noe fornuftig, da 1500-1600 natta er noe dyrt for oss. Kjører bil, greit med gratis parkering.

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Langs kysten er min anbefaling. Syd i LA kan du se på Laguna Beach eller Huntington Beach, Santa Ana-området er ganske nær dersom du ikke bor ved kysten. Lenger nord kan du se på Santa Monica, enten ved pieren eller i 3rd Street, eller ned mot Venice Beach. Hollywood var en stor skuffelse sist vi var der, med uteliggere og tiggere, og søppel overalt. Bev Hills / Mulholland er bedre, men ikke noe sted å bo.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Enten går dere for supersentralt, det ligger for eksempel en Super 8 rett ved Echo Park, de har parkering så vidt jeg husker, da kan dere bare gå dit dere skal, eller slenge dere i en taxi. Eventuelt finner dere et hotell litt utenfor sentrum, da er det greit å følge I-5, så er det enkelt å finne frem. LA er helt greit å kjøre i, men parkering er litt verre(på ingen måte like ille som NYC f.eks)

Gjest Slettet+9817324
Skrevet

4616 Melrose Place skal visst være bra (men eiern skal visst være en bitch) :D

  • 5 måneder senere...
Skrevet

Nå som jeg er tilbake fra USA, kan jeg svare på mitt eget spørsmål(i tilfelle noen andre søker seg frem til tråden).

 

 

Vi bodde på Hotel Beverly Terrace, på Beverly Hills - rett ved grensen mot Hollywood. Pent hotell med koselig område i midten(hvor de har dekket over et tidligere svømmebasseng). Rommet var veldig fint, gode senger og 32" LCD. Kan anbefales, tror vi betalte i snitt 1000,- natta.

 

Kort gåtur til bla The Ivys, Beverly Shopping Center og diverse andre shopping områder. Fint område til en grei pris.

Gjest Slettet+9817324
Skrevet

Fant overnatting litt utenfor L.A , bare 200/natt....bedre enn gj.snitt standard oxo , fint og rent :D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...