Gå til innhold

Ny stue-TV 50"+


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

 

Skal pusse opp stua og i den forbindelse ønsker vi oss en ny TV.

Har i dag en 40" Samsung (7-serie) LED-LCD og ønsker i utgangspunktet å bli på samme teknologi, pga lys stue og HTPC.

 

Pga HTPC er ikke smartfunksjonene så viktig for oss. Og siden vi har Altibox kommer vi ikke til å bruke intern tuner.

 

Vi kommer også til å bruke ekstern lyd.

 

Så det viktigste for oss er bildekvalitet, og tynnest mulig ramme. TV skal henge på veggen, så så lenge foten kan tas av er det ikke nøye hvordan den ser ut. Planen er at den skal henge på en mørk vegg, andre vegger blir "eggehvite". Vinduer bak der vi sitter, altså skinner rett på TV. Løses med persienner e.l.

 

3D er ikke noe vi savner i dag. 4K-materiale er ikke tilgjengelig ennå.

 

Sitteavstand er 3 meter, så derfor ønsker vi oss helst 55-60".

 

Maks budsjett er ca 15.000,-

 

Tar i mot alle tips og innspill, er spesielt interessert i hvilke modeller som har tynnest ramme (alle 4 sider).

Endret av JohnRichard
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Om jeg hadde hatt penger selv til denne ville den lett vært på top listen, en glimrende tv fra samsung. Jeg selv har en samsung tv og den funker akkurat til det jeg bruker den til. Dette er en TV med en litt stiv pris da (15k) du vil finne en fin 50" til 1\3 del av prisen. Men da ser den ikke like fin ut og har ikke alle de samme funksjonene, jeg vil si at man bruker TV'n så mye at det ikke skader å invistere ekstra i den. Selv er jeg svært fornøyd med min Samsung og moren min har en utrolig fin LG 46" som stiller seg etter lys i stuen. Dette er noe man legger merke til da det feks er veldig lyst ute og tv'n stiller seg etter omgivelsene og da gir et klart bildet uten skimter fra solen.

Håper dette hjelper litt

 

http://www.komplett....aspx?sku=757834 (15.000-.) Samsung 55" 3D LED m/nydelig design

http://www.komplett....aspx?sku=756080 (5.000-.) Samsung 46" LED

http://www.komplett....aspx?sku=751958 (5.000-.) Panasonic 50" 3D Plasma

http://www.komplett....aspx?sku=777388 (13.000-.) LG 47" 3D LED m/utrolig tynn ramme

Endret av deaf
Skrevet

Takk for svar. Samsung sin ES8005 er nok blant de aktuelle. LG har jeg hatt litt problemer med å kalibrere, spesielt ift å få tilbake "filmsløret", men det var på rimeligere modeller. Dynamiske innstillinger synes jeg faktisk er litt irriterende, men ser jo verdien i det til vanlig TV-titting.

 

Får sette varsling på Samsungen, kanskje den dropper i pris når årets modeller skal inn i butikkene.

Skrevet

Ikke forvent noe særlig lavere pris. ES8005 begynner å gå tom rundt omkring og etterfølgeren lanseres til 25.990 kr.

 

Håper den synker litt, selv om det er en ok pris, så lenge 2 stk 3D-briller og tablet er inkludert i den prisen.

Skrevet

Jo mer jeg leser, jo mer interessert blir jeg i plasma (pga bildekvalitet).

 

Noen som kan gi meg fordeler og ulemper, gjerne basert på egne erfaringer.

 

Panasonic 55" (2012) Komplett.no

 

Plasmaen ligger under 10.000 nå.

Skrevet

De er ofte tyngre, har tykkere ramme og ikke fullt så lyssterke som led-skjermene.

Jeg har egentlig en veldig lys stue med sol inn helt til den går ned om kvelden, men jeg ville ha det optimate bilde, så gikk til anskaffelse av noe som kan blende sola helt ute. Bildekvaliteten er overlegen!

Jeg ville lest denne artikkelen som teknologiene.

Skrevet

Den artikkelen er blant de som har fått meg inn i "tenkeboksen"...

 

Hvordan fungerer Plasma til PC-bruk (internett, youtube, netflix, stream, film i diverse formater)?

Skrevet

Som en drøm! Ved statiske bilder over lang tid (typisk la den stå på spotify-vindu over flere timer) så ville jeg valgt en led, men de fleste har vel en skjermsparer el.l. da.

Alt som inneholder video vil jo oppnå samme gode bildekvalitet plasmaen ellers tilbyr. Det er innebygd app også på tv'en for youtube, netflix og viaplay som er vel noen av de mest populære streamingtjenestene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...