MariusJS Skrevet 11. januar 2013 Skrevet 11. januar 2013 Hvor mye UV lys trenger jeg for å lyse opp 4 Gelid Wings? Er kalde katoder den beste løsningen? Har sett mye på disse: http://techbay.no/product.html/lamptron-led-med-ledning-og-kontakt-5mm-uv?category_id=16 Noen som vet om det er mulig å slå disse helt av med en Lamptron FC-8?
MariusJS Skrevet 13. januar 2013 Forfatter Skrevet 13. januar 2013 Noen som vet om det funker å ha en slik http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Pre-Wired-Ultra-Bright-5mm-Single-UV-LED_179.html koblet til en Molex Female - Female kabel til en slik http://www.watercoolinguk.co.uk/p/4pin-3pin-Molex-Reducer-12V-100mm_995.html og så vidre til en Viftestyring?
Henkew Skrevet 13. januar 2013 Skrevet 13. januar 2013 Vell, det er 5v LED på 12v, tror ikke LEDen tåler det..
MariusJS Skrevet 13. januar 2013 Forfatter Skrevet 13. januar 2013 (endret) Vell, det er 5v LED på 12v, tror ikke LEDen tåler det.. Viftestyringen justerer jo V? Dessuten så skal den jo kobles på Molex uansett, så ligger nok en resistor et sted? Endret 13. januar 2013 av MariusJS
Loefthal Skrevet 13. januar 2013 Skrevet 13. januar 2013 Den ene siden av molex leverer 5V, mens den andre leverer 12V så hvis du kobler det du linker til vil du nok ikke oppnå kontakt i det hele tatt. Tror ikke det er noen motstand ut ifra bildene. Det er imidlertid en smal sak å flytte på noen pinner og sørge for at du ikke forer dioden med mer enn 5-6V.
MariusJS Skrevet 13. januar 2013 Forfatter Skrevet 13. januar 2013 Den ene siden av molex leverer 5V, mens den andre leverer 12V så hvis du kobler det du linker til vil du nok ikke oppnå kontakt i det hele tatt. Tror ikke det er noen motstand ut ifra bildene. Det er imidlertid en smal sak å flytte på noen pinner og sørge for at du ikke forer dioden med mer enn 5-6V. Hva med en slik? http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Phobya-LED-Flexlight-HighDensity-30cm-UV-36x-SMD-LED%C2%B4s_20989.html
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå