Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei

 

Jeg skulle formatere PCen min, men finner ikke noen harddisk-stasjon.

Har søkt på nettet og funnet ut at jeg må laste ned en driver til harddisken eller noe sant. Men jeg finner ikke ut hvor og hva jeg skal laste ned.

 

Dette er navnet på harddisken jeg har "OCZ SSD Octane SATA II 2.5" 128GB"

 

Håper noen kan hjelpe meg :)

 

PS: Jeg har vært på hjemmesiden til produsenten, men finner ikke min harddisk.

Endret av tosh-
Videoannonse
Annonse
Skrevet

det er vel ikke driver til ssden du trenger men driver til sata kontrolleren. Som regel den som eventuelt gjør at harddisken din ikke blir funnet av windows installeren.

Skrevet

det er vel ikke driver til ssden du trenger men driver til sata kontrolleren. Som regel den som eventuelt gjør at harddisken din ikke blir funnet av windows installeren.

 

Hvor finner jeg den da? funket ikke med linken over

Skrevet

på Hovedkort produsentens support sider. Hvor du finner drivere for hovedkortet og eventuelt oppdatert bios. Driverne du mest sansynligvis trenger er såkalte f6 utgave av sata driverne som du innstallerer under innstallasjonen av windows. Google det så finner du sikkert en guide for hvordand du går fram for å få det til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...