Gå til innhold

S-ATA Raptor som OS-disk og Barracuda S-ATA som nr 2 disk


diss

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Har søkt litt gjennom forumet og funnet et par tråder som såvidt er innom saken (som bl.a her ).

 

Er det noen der ute som har erfaringer med å ha en S-ata Raptor disk som OS-disk i tillegg til programmer som word osv, mens spill osv lagres på en annen (f.eks Seagate Barracuda 120gb S-ata) disk?

 

Tanken er ikke å få spill o.l til å gå raskere, men å redusere load-time til windows xp, office xp, og andre programmer som jeg legger på raptor disken.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg gjør det motsatte fordi s-ata ikke vil boote. spillene flyr avgårde. loader cs og dod på 2 sek kanksje.

hvis du bruker den som OS disk vil det selvfølgelig gå raskere. sier seg selv :woot:

Skrevet

Takk for raske svar :woot:

 

Ypperlig å kunne redusere load-time til et minimum på programmer som man "ikke vil kjøre, men trenger å kjøre" :wink:

 

Tror jeg skal forsøke et slikt oppsett, win-xp, office-xp, andre nyttige programmer på en raptor og "underholding" på en annen s-ata disk, så kan jo iallefall komme tilbake med en liten rapport om hvordan det fungerer!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...