Gå til innhold

stryk på kjemi2 muntlig.. Hvordan klage?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg lurer på i hovedsak to ting her, som jeg håper noen kan svare for meg:

 

Hvordan gå frem med en klage på muntlig karakter, og vil klagen bli fulgt opp?

 

Andre spørs, iom at jeg har strøket i muntlig, er også faget "tapt" - da jeg ikke får "uttelling" for en bestått karakter/god karakter i en skriftlig eksamen? -m.a.o må både skrifttlig og muntlig eksamen være bestått eller er det snittkarakter som gjelder?

 

 

btw, omstendighetene ville det til at jeg rotet det til på muntlig. Mye relevant ble sagt, men forsøket falt jeg på bl.a. Allikevel da eneren kom fra sensor ble jeg mildt sagt overrasket. Så er faget da "tapt", bare å drite i skriftlig omet par-tre dager eller?

Endret av dvorak1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ikke klage etter du har gått ut fra muntlig eksamen, med mindre du mener at det var noe galt med hvordan eksamen var lagt opp, noe det ikke høres ut som.

Skrevet

På muntlig eksamen så kan det vel bare klages dersom du mener at det er blitt gjort en formell feil. Dvs: Sensor sovner, brannalarmen går, du har fått for liten tid osv.

Skrevet

det visste jeg ikke. Men ja bl.a. så fikk jeg for lite tid, jeg fikk ikke sagt det jeg skulle og sensoren/eksaminatoren var heller ikke altfor spørrevillig¨.

 

Vil det også bety at selv om jeg tar skriftlig bestått så får jeg ingen karakter egentlig?

Skrevet

Tror det er sånn at du ved å stryke på muntlig ikke får tellende skriftlig karakter. Dog så vil det lønne seg å ta den skriftlige, i tilfelle du skal ta muntlig som privatist. Så fort den muntlige karakteren er i boks vil den skriftlige telle igjen.

 

Correct me if i'm wrong :)

Gjest Slettet+61342
Skrevet

Klagen må komme før du går ut av rommet mener jeg å huske. Ta den skriftlige, den teller med en gang du står på muntlige

Skrevet (endret)

Hei dere, det er Trådstarter igjen her. Nå har jeg vært og tatt den skriftlige delen av kj2, den gikk helt greit - men jeg har følgende spørsmål til dere, som jeg kanskje ikke utdypte godt nok:

 

Var det noen vits i å ta skriftlig eksamen dette semestret - fordi jeg får ikke en karakter i Kj2 på et vitnemål/komp.bevis - iom som dere sier, at den ikke teller..

 

Altså jeg tok skriftlig for en senere full karakter, men jeg får ikke karakteren godkjent dette halvåret på noeslags skriv...

 

Stemmer dette, har jeg forstått riktig??

Endret av dvorak1
Skrevet

SÅ altså i grunn var det heller ingen vits i å ta skriftlig eksamen da, mt.p at jeg må bruke det til denne høstens opptak på studier. Kunne like gjerne tatt det til høsten, da jeg har mattematikkeksamener nå å konse på :innocent:

Skrevet

Høres jo vanskelig ut å måtte ha to eksamener! Men er det kanskje ikke en snittkarakter som gjelder for disse to eksamener så får det på vitmemålet liksom?

Skrevet

Begge karakterene kommer på vitnemålet. Består du den skriftlige eksamenen slipper du å denne ved en senere anledning, men faget er ikke bestått før du har bestått den muntlige delen.

Skrevet

Vel, da kan jeg jo velge å ikke ha karakteren på et vitnemål. For hvis jeg velger å ta Kj2-karakterene betyr det automatisk ikke bestått vitnemål, ikke sant?

 

Så, jeg får heller kanskje ta det til høsteksamen den muntlige. Spørs hvis det overhodet lønner seg.., jeg skal jo inn på høyskole/uni nå til høsten, og det er lite jeg kan bruke en Kjemi 2 -karakter til..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...