CrazyDog Skrevet 11. april 2012 Skrevet 11. april 2012 Jeg skal snart tilbringe en uke på et hotell som ikke har wifi, men kun ethernett. Jeg vil dermed kunne koble MacBooken på internett, men ikke iPaden. Jeg lurer derfor på om det finnes en mulighet til å la Mac'en stå som en wifi hotspot slik at jeg kan bruke iPaden trådløst mot denne (ønsker ikke å bruke 3g i utlandet). Er det mulig? Jeg bruker OSX 10.7.3.
turana Skrevet 11. april 2012 Skrevet 11. april 2012 Jeg skal snart tilbringe en uke på et hotell som ikke har wifi, men kun ethernett. Jeg vil dermed kunne koble MacBooken på internett, men ikke iPaden. Jeg lurer derfor på om det finnes en mulighet til å la Mac'en stå som en wifi hotspot slik at jeg kan bruke iPaden trådløst mot denne (ønsker ikke å bruke 3g i utlandet). Er det mulig? Jeg bruker OSX 10.7.3. Jepp! systemvalg --> deling--> huk av internettdeling---> del forbindelse fra ethernett--< til maskiner med wifi
CrazyDog Skrevet 12. april 2012 Forfatter Skrevet 12. april 2012 Tusen takk! Fikk det til å virke. Ante ikke at det kunne være så enkelt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå