Gå til innhold

Noen spørsmål før bestilling av Perc 6i RAID kontroller


drefas

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Jeg tenker å gå til innkjøp av en PERC 6/i kontroller fra dell.no, men har noen spørsmål før jeg trykker på betal-knappen. Kontrolleren skal brukes i en hjemmeserver som kjører ESXi / vSphere 5 med S-ATA disker jeg tenkte å sette opp i RAID 5.

 

Har kommet frem til at rimeligste alternativt (ved kjøp i norge) er denne. Forstår det sånn at den leveres med bracket for montering i et standard ATX-kabinett.

Vil kontrolleren fungere greit i en server med et Intel DX58SO2 hovedkort? Har lagt merke til at det er noen kompabilitetsproblemer med Intel hovedkort og Perc 5/i, men går ut i fra at dette ikke gjelder for 6/i ?

 

Vil jeg kunne forvente at Dell overholder leveringstiden som er oppført (1 til 2 uker)?

 

Jeg har allerede bestilt SFF8484 kabler fra dealextreme.

 

Er det noe annet jeg burde huske på for å få dette til å fungere godt i mitt oppsett?

 

Andreas

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg kan dessverre hjelpe deg med noe annet enn at Dell virker til å levere kjappere enn antatt leveringstid. Har selv bestilt både server og deler derifra og alle tingene har kommet før estimert leveringsdato.

Skrevet

Takk for svar!

 

Får vel uansett ikke brukt kortet før dealextreme har fått sendt ut kablene jeg trenger, så da burde det nok gå greit :)

Skrevet

Hei.

 

Jeg tenker å gå til innkjøp av en PERC 6/i kontroller fra dell.no, men har noen spørsmål før jeg trykker på betal-knappen. Kontrolleren skal brukes i en hjemmeserver som kjører ESXi / vSphere 5 med S-ATA disker jeg tenkte å sette opp i RAID 5.

 

Har kommet frem til at rimeligste alternativt (ved kjøp i norge) er denne.

 

Har du vurdert et IBM ServeRAID M1015-kontrollerkort ?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...