Scaryblade Skrevet 7. juni 2011 Skrevet 7. juni 2011 Hei! jeg kom da opp i sammfunn på muntlig eksamen skal ha eksamen og trenger tips fra dere andre =) Emne er som følger : En Delt Verden Noe som kan være lurt å ha med er Ulikheter mellom i-land og U-land og likheter. Styreform, ulik økonomisk vekst, ressurser, BNP, Indrustri, levekår, bærekraftig utvikling og befolkningsvekst. Er det da noe dere andre ser som jeg burde hatt med her? og hva ville dere lakt mest vekt på?
hokuspokus111 Skrevet 7. juni 2011 Skrevet 7. juni 2011 (endret) Legg litt vekt på hvorfor vi u-land og i-land og hvorfor forskjellen er så stor. Tenk årsaker hele tiden! Stikkord: kolonisering, trekanthandel, slaver, industrielle revolusjon, rasisme, imperialisme Kanskje lurt å starte med historiebiten, forsette med dagens situasjon og det etiske rundt og avslutte med egen refleksjon. Endret 7. juni 2011 av mikkello
Scaryblade Skrevet 7. juni 2011 Forfatter Skrevet 7. juni 2011 Legg litt vekt på hvorfor vi u-land og i-land og hvorfor forskjellen er så stor. Tenk årsaker hele tiden! Stikkord: kolonisering, trekanthandel, slaver, industrielle revolusjon, rasisme, imperialisme Kanskje lurt å starte med historiebiten, forsette med dagens situasjon og det etiske rundt og avslutte med egen refleksjon. takk går for en 5-6 på denne eksamenen så får vi se men takker for alle som hjelper til =)
Scaryblade Skrevet 8. juni 2011 Forfatter Skrevet 8. juni 2011 Folkens våkne jeg har eksamen i morra og trenger flere som hjelper meg het gitt =) -scaryblade
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå