Gå til innhold

Abit Siluro GF4 Ti4600


dizcon

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kjøpte nettopp dette kortet, og er rimelig forbannet da jeg ikke får det til å fungere. PC-en klikker ved Direct3D, OpenGL og DirectDraw. Både i Windows 2000 og 98, prøvde nettopp en fersk installasjon av 2000 med SP4. Har testet to forskjellige detonator-drivere og driveren som fulgte med. DirectX 9.0a. Testet kortet hos en kamerat, og da fungerte det selvfølgelig perfekt.

 

Han har:

MSI Hovedkort

Pentium 4

DirectX 9.0a

Detonator 43.45

 

Jeg har:

AOpen AK77 Plus (A) hovedkort

AMD Athlon 1,33GHz CPU

DirectX 9.0a

Detonator 44.03/43.45/Siluro-drivere

 

Noe som kan gjøres, eller vil det aldri fungere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nå har jeg flyttet pci-kortet som stod under, og det fungerer. 8)

Antar at det ble for varmt? Men pc-en hadde selvfølgelig klikket da jeg slo den på i dag morges. Da hadde pc-tv vision stått på hele natta (DirectDraw). Kortet blir skikkelig varmt selv av å ha stått på kun i 2d-modus en stund. Kan det være varmen som er problemet? Noen som kan anbefale ny kjøler?

Skrevet

4 kabinettvifter som jeg nettopp satte på bånn gass. Én dørvfifte som blåser rett mot skjermkortet. 360W psu.

Skrevet

Jeg prøvde å redusere strømforbruket nå, ved å fjerne unødvendige disker, vifter og kort, men skjermkortet ville ikke fungere. Jeg tror heller ikke at det er varmen. Hva kan det da være?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...