Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann alle dere der ute! :)

Jeg ønsker å stille et rent akademisk spørsmål. Det er kun fordi jeg undres over dette temaet, og ikke fordi det skal utføres eller produseres i noe spesielt tilfelle!

 

Tenk dere til at man har 1L hjemmebrent, rent 96%.

Er det mulig å få blandet dette ut til 40% eller 50%, i en 1-til-2.del, uten at det skal lukte så kraftig.

Da tenker jeg på å blande det ut til en lukt i samme styrke som f.eks Absolut Vodka 40%

 

Har lest en eller annen plass at det anbefales å blande ut hjemmebrenten i batterivann / destillert-vann uten batterisyre, som man får kjøpt på bensinstasjonen. Er det noen som har tenkt seg til /utført dette med bra resultat? :b

 

Har også hørt at det fungere med vanlig spring-vann, men at lukten ikke forsvinner.

Ønsker gjerne og vite mer om dette ;)

 

Som sagt, dette er rent akkademisk, og er kun for å få svar på undringen!

 

Takker for alle svar.

mvh. PaulVanDyk! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fant en side hvor de skrev

 

Ved utblanding av destillert sprit brukes destillert mineralfritt vann (ikke batterivann), ellers får man kalk og mineralavsetninger i spriten. Noen ganger lar det seg gjöre å blande med mykt (avherdet) vann.

 

http://hjemmebrent.com/ingredienser/

 

Har ingen erfaring med dette selv.

  • 1 måned senere...
Skrevet

Jeg ser hva du sier, men virker for meg som du har brent dårlig sprit og ikke klarer å få solgt det på grunn av lukta. Så kommer du her og spør om en enkel måte å fjerne lukta slik at du får solgt dritten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...