Gå til innhold

Rosa skjær på lcd-tv


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Kjøpte en brukt tv av en kompis da jeg begynte å studere for en tid tilbake, og i den siste tiden har den begynt å bli rosa, gjerne i de lysere fargene. Noen ganger kan jeg ta en fleksnes og dunke litt hardt i den så går det bort, mens andre ganger funker det ikke i det hele tatt. Noen som vet hva dette kan komme av? Nå skal det sies at tv'en står mye på, kan det være at den blir varm?

 

-HOK

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det har skjedd med 2 tver vi har hatt og. Da har det hvert snakk om LCD skjermer som trolig har tatt skade av å ha stått på altfor lenge i strekk. Om TVen forsatt er relativt ny kan du prøve å få det fikset på garantien.

Skrevet

For øyeblikket bruker jeg en hdmi-splitter da det kun er to hdmi-innganger på tv'en, og jeg trenger tre. Trodde en stund det var denne, men det viser seg at tv'en blir rosa selv med hdmi-kabel rett fra tv og til ps3/tv-boks/mediaspiller også. Kan jo tenkes det er selve hdmi-kabelen, men den skal være ganske ny. Testet ledninger. Hender faktisk at det kan bli bra en liten stund hvis jeg drar ut strømledningen og setter den i igjen, men det er sjeldent.

 

Aner virkelig ikke hva dette kan komme av, og iom at jeg er fattig student har jeg ikke akkurat råd til ny tv med det første. Da må jeg i så fall skaffe meg en jobb. Og vel, det er nokså utelukket :innocent:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...