Gå til innhold

power calibration error på dvr-105 pioneer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo.

 

Jeg fikk plutselig trøbbel med dvd brenneren min.

Jeg har brent ca 35 dvd plater på den så plutselig begynte den med power calibration error når jeg skulle brenne dvd.

 

Det som du må gjøre dersom du opplever dette er å oppgradere firmwaren på spilleren. Jeg oppgraderte til versjon 1.33 tror jeg.

 

Etter det har den funket helt flott.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sikker på at det ikke er strømforsyningen din, som ikke klarer å gi nok strøm? Har du forresten satt inn flere komponenter eller vifter, rett før feilmeldingen kom?

Skrevet

Er det det?

 

Satt faktisk inn et nytt nettverkskort.

 

Men hvorfor klarer den å brenne fint etter jeg oppdaterte firmwaren da?

 

Merkelig.

 

CyC

Skrevet

power calibration error har med laser-pickupen å gjøre (den lyser for sterkt/svakt), og ingenting med strømforsyninga i maskinen.

Siden du får denne feilen etter bare 35 dvd-plater, høres det ut som produksjons feil.

Skrevet
Det burde gå ann å brenne på en lavere hastighet uten problemer, sånn var det med den gamle cd brennern min.

Sånn var det ikke med min gamle Philips 2X brenner. :o

Den brenner ikke i det heletatt, og har veldig vanskelig for å lese noen cd plater (trykkte, cd-r, cd-rw)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...