Substitute Skrevet 3. januar 2011 Skrevet 3. januar 2011 Jeg har kun PS2 fra før så tenkte meg en ny konsoll. 1. Kan PS3 slim spille PS2 spill eller må den modifiseres noe for å få det til. Eller er det i det hele tatt mulig? 2. Er den god som mediasenter slik den er eller må den gjøres noe med for å bli bedre?
heh115 Skrevet 3. januar 2011 Skrevet 3. januar 2011 PS3 kan ikke spille PS2 spill uten modifisering, men med modifisering går alt ann. Som mediasenter er PS3 et utmerket valg.
BlackLagoon Skrevet 3. januar 2011 Skrevet 3. januar 2011 PS3 kan ikke spille PS2 spill uten modifisering, men med modifisering går alt ann. Modifisering? Med unntak av de oppdaterte Classics HD versjonene, er det vel bare de originale PS3 modellene som kan spille PS2 spill.
Substitute Skrevet 3. januar 2011 Forfatter Skrevet 3. januar 2011 PS3 kan ikke spille PS2 spill uten modifisering, men med modifisering går alt ann. Modifisering? Med unntak av de oppdaterte Classics HD versjonene, er det vel bare de originale PS3 modellene som kan spille PS2 spill. Så med mindre jeg kjøper meg en gammel ps3 så må jeg beholde min ps2 for å spille gamle buzz og singstar som jeg hadde på ps2. (de finnes vel kanskje til ps3 også, men synd å måtte kjøpe de en gang til)
cossiemk1 Skrevet 3. januar 2011 Skrevet 3. januar 2011 Du må ha første generasjon ps3 60gb for å spille ps2 spill ja. Det ligger en på finn til 12.000kr.... ja du leste riktig, 12.000kr lol. Det finnes absolutt ingen måte å modifisere en annen ps3 til å spille ps2 spill, så det kan du glemme.
BlackLagoon Skrevet 3. januar 2011 Skrevet 3. januar 2011 Så med mindre jeg kjøper meg en gammel ps3 så må jeg beholde min ps2 for å spille gamle buzz og singstar som jeg hadde på ps2. Mener det finnes en haug med forskjellige Singstar versjoner til PS3, og ser til stadighet enkelte av dem til under 100 lappen på både norske og engelske nettbutikker. Prøv play.com eller zavvi.com f.eks.
Substitute Skrevet 4. januar 2011 Forfatter Skrevet 4. januar 2011 Du må ha første generasjon ps3 60gb for å spille ps2 spill ja. Det ligger en på finn til 12.000kr.... ja du leste riktig, 12.000kr lol. Det finnes absolutt ingen måte å modifisere en annen ps3 til å spille ps2 spill, så det kan du glemme. 12000! Det er jo helt sinnsykt. En ps3 320GB + en gammel ps2 til sammen får du for under 3000kr. Jaja, får nok bare beholde min ps2 litt til da :-) Hva må jeg ha av tilbehør når jeg kjøper en ps3 320GB for eksempel denne. Er den kontrolleren som følger med god? må vel nesten ha to? Minnekort? Hva annet?
cossiemk1 Skrevet 4. januar 2011 Skrevet 4. januar 2011 Hva skal du med minnekort?? Ekstra kontroller er alltid greit å ha.
Substitute Skrevet 4. januar 2011 Forfatter Skrevet 4. januar 2011 Hva skal du med minnekort?? Ekstra kontroller er alltid greit å ha. Før i tiden så trengte vi det, men med 320GB HD så trengs vel kanskje ikke dette...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå