Gå til innhold

Hvordan skal man lodde med 'ekstern' fluss?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette er et ganske rett fram spørsmål: Hvordan lodder man egentlig med loddetråd uten fluss?. Skal man ha fluss på loddepunktet først? Hva gjør man egentlig?.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Rosin flux er jo harpiksfluss. Den etterlater en litt brunaktig substans(ligner på kvae). No clean etterlater en blank substans som du ikke så godt ser.

 

Hva som er best av de to aner jeg ikke...

Skrevet

Kan legge til at poenget med "no clean" fluss er at man slipper å vaske etterpå. Tingen er at andre typer fluss er gjerne elektrisk ledende så om det ikke vaskes bort så kan det være at elektronikken ikke virker slik den skal.

 

Jeg har tabbet meg litt ut med dette å bennyttet fluss som ikke var "no clean" dette resulterte i at jeg så gnister rundtomkring på kretskortet.

 

Nå skal det også nevnes at "no clean" fluss også bør vaskes av slik at kortet blir litt finere å se på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...