Gå til innhold
Trenger du skole- eller leksehjelp? Still spørsmål her ×

Hjelp til oppg. ang. kontinuerlige funksjoner!


  

3 stemmer

  1. 1. Er kontinuerlige funksjoner lett?

    • Ja.
      2
    • Sånn passe.
      1
    • Nei.
      0


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når du leser gjennom definisjonen på kontinuitet finner du forhåpentligvis ut at A = 2/9 er et fornuftig resultat. Blir det vanskelig er det bare å spørre videre.

Skrevet (endret)

Når du leser gjennom definisjonen på kontinuitet finner du forhåpentligvis ut at A = 2/9 er et fornuftig resultat. Blir det vanskelig er det bare å spørre videre.

Er det såpass enkelt, ja? Jeg har rørt innom det samme tallet, men slo det fra meg siden 2/9 virket som et litt "rart" svar å få... :whistle:

 

Takk for hjelpa. :)

 

 

Jeg lar denne tråden stå slik - mulig jeg trenger mer hjelp med dette temaet senere, har en del oppgaver jeg gjøre innenfor dette temaet.

Endret av Glassmesteren
Skrevet (endret)

Nå står jeg fast igjen...

Sett at verdien til A = 2/9, hva blir da verdimengden til f ?

 

Vi skjønner ikke en dritt av dette, dette er helt annerledes enn de oppgavene vi har jobbet med tidligere.

Endret av Glassmesteren

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...