Gå til innhold

Eldre spill der du skal skyte ned små bokser med en ball


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fått fryktelig lyst til å spille et spill jeg spilte da jeg var yngre, men som jeg ikke husker navnet på.

Det gikk ut på at det var sånne brett med en masse små bokser av forskjellige typer, farger osv. Du skulle skyte ned disse med en ball, som du igjen måtte ta imot igjen. Du kunne få diverse ting til å hjelpe deg underveis.

 

Noen som har en ide om hvilket spill dette er?

 

Btw: unnskyld dårlig emnetittel xD

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Som arthoz her sier så er det absolutt en Arkanoid-klone du beskriver. For å hjelp deg med å finne ut nøyaktig hvilken variant det var må du si noe mer. Hva spilte du det på? Pc, Amiga, Commodore 64, konsoll evt noe annet? Og hvor lenge siden er det du var "yngre"? Husker du noe mer?

 

For min egen del er favorittvariantene mine Arkanoid og Betty (het jo det samme som babe'n på Borgen skole som gikk på tv den gangen) til Commodore 64 og Crystal Hammer til Amiga (Fantastisk tittellåt på denne). Nå følte jeg meg gammel :D

Skrevet (endret)

Nå snakker vi ja!

Var på en eller annen Windows-platform. Spilte det rundt 2000 eller noe sånt, XP eller Win98

 

Nå følte jeg meg gammel :D

Tror det heller er jeg som enda er litt for ung -.-

 

EDIT: husker grafikken var ganske pen. Klare farger ol.

Endret av Webmaster Esso

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...