Gå til innhold

[Løst] Klikkelyd fra hdd


WarpX

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Holder på å bli gal av klikkelyd fra harddisken som kommer ofte. Akkurat kjøpt en Acer 5740G. Finnes det noe man kan gjøre? Om ikke så går den i retur, umulig å konsentrere seg. Det er akkurat som om den parkerer diskhodet på en brutal måte hvert 5-10. sekund.

Endret av WarpX
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det betyr at HDen holder på å ta kvelden! Ta backup av det du ikke vil miste snarest. Snakk med Acer og spør om det er greit at du bare sender HDen i retur samtidig som de sender ny HD til deg.

Skrevet (endret)

Ok skal gjøre det...er det vanskelig å ta den ut? Har stort sett bare holdt meg til stasjonære maskiner. Backup tror jeg ikke er nødvendig, den er jo helt ny. Er viktig at maskina holder kjeft, siden man sitter med hodet oppi den.

Endret av WarpX
Skrevet

Håper det var godartet klikking da, og ikke ondartet :) Har selv måttet bytte ut noen HDer de siste par årene, der klikking har vært et av symptomene. Siden lyden sluttet, er det nok ingen bekymringer :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...