Gå til innhold

Anbefaling av cpu-vifte til xp2500+


Anbefalte innlegg

Skrevet

Slik jeg har forstått det, følger det ikke med vifte til amd-cpu'er..?

Skal kjøpe xp2500+ og skal ha en vifte som er stillegående og med bra kjøling. Hvilken anbefales? Og må jeg ha kjølepasta også? I så fall, er det særlig forskjell på hvilken pasta jeg kjøper?

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Slik jeg har forstått det, følger det ikke med vifte til amd-cpu'er..?

Skal kjøpe xp2500+ og skal ha en vifte som er stillegående og med bra kjøling. Hvilken anbefales? Og må jeg ha kjølepasta også? I så fall, er det særlig forskjell på hvilken pasta jeg kjøper?

 

du kan kjøpe XP2500+ i BULK versjon (uten vifte) eller BOXED versjon (medfølger vifte). viften som følger med kjøler greit og er stillegående.

 

viss du skal ha en annen vifte kan jeg anbefale Igloo Silent Brezee 462 (19 db). denne kjøler greit, men anbefales ikke viss du skal overklokke.

selv skal jeg overklokke og skal snart kjøpe meg Volcano 11. men viss du skal ha en stillegående vifte er vel ikke denne akkurat å anbefale.

Skrevet

Har søkt litt, men finner ikke igloo vifter..!? Men fant denne hos microplex, og den er vel sikkert grei? God kjøling og lavt støynivå.

Edit: Den url'n funka dårlig. Det er en Mist - Silent Twin i alle fall..

Skrevet

SLK-900 evt SLK-800 og en 92mm 25db papst vifte med en rheostat samt Artic Silver pasta, noe dyr løsning, men hvorfor ikke kjøpe bra når en først er igang?

 

Hva med Waterchill pakka, virker som en grei stillegående løsning..

 

-

Thorsan

 

ps jeg har da slk-900 på min xp2500+ og vurderte den waterchill saken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...