m1ck Skrevet 26. februar 2010 Skrevet 26. februar 2010 Heisann. Ser at det er flere tråder angående mitt problem, men ingen har svaret jeg trenger. Har altså en bærbar multicom som jeg hadde win7 på. Når jeg skulle formatere og innstalere win 7 på nytt, kom jeg til noen få prosent før det dukket opp at "an error has occured". Hadde også et problem med at harddisken ikke ville formatere, og hadde heller ikke mulighet til å lage en ny partisjon. Nå er problemet at "Bootmgr is missing"-beskjeden dukker opp, og win7 vil ikke boote. Prøver jeg XP får jeg bluescreen eller vil ikke boote. System recovery vil vel ikke fungere for meg siden det ikke er noe OS å reparere på HDDen pr nå. Virker som om jeg er i en ond sirkel her nå. Noen som har peiling?
Phido78 Skrevet 26. februar 2010 Skrevet 26. februar 2010 Stoppet den under formatering av disken? Boot med ultimate boot cd og kjør en test på disken.
m1ck Skrevet 27. februar 2010 Forfatter Skrevet 27. februar 2010 Har nå wipa harddisken, og fikk boota Vistacden. Den stopper igjen på 36% med "an error has occured". Prøvde først XP, men den ville snodig nok ikke boote..
teaman Skrevet 27. februar 2010 Skrevet 27. februar 2010 Høres litt ut som det er et problem med disken, siden den stopper opp midt i installasjonen. Men det kan også være cdromen. Prøv å installere fra minnepinne. Prøv evt med ubuntu live cd og kjør noen disk tester derifra og muligens formater disken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå