minrompe Skrevet 13. februar 2010 Skrevet 13. februar 2010 hey, har et lite problem med den nye dataen Etter en god del spilling 1-3timer spilling har jeg fått et lysebrunt bilde på skjermen og lyden kilikker helt ( vanskelig å forklare ) veldig ergelig... er dette noe dere her på forumet er kjent med eller må jeg snakke med noen andre?
Märtha og Durex Skrevet 13. februar 2010 Skrevet 13. februar 2010 Vanskelig å svare når du ikke gir noe info om maskinvaren din og hva du kjører av OS pluss hvilket spill som klikker.
minrompe Skrevet 13. februar 2010 Forfatter Skrevet 13. februar 2010 Vanskelig å svare når du ikke gir noe info om maskinvaren din og hva du kjører av OS pluss hvilket spill som klikker. har # 1 Cooler Master CM 690 Midi Tower Sort Vifter: 1x 120mm Front, 1x 120mm Bak, Blå LEDs # 1 Chieftec Super Series 650W PSU ATX 12V V2.3, 80 Plus, Modular, 1x 6pin+1x 6+2pin # 1 ASUS P5Q SE2, P45, Socket-775 DDR2, ATX, GbLAN, ICH10, PCI-Ex(2.0)16 # 1 Intel Core? 2 Duo E8500 Dual Core, 3.16Ghz, Socket 775, 6MB, 65W, 1333Mhz, # 1 Sapphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5 PCI-Express 2.0, "VAPOR-X", 2xDVI-I, HDMI, Display # 1 Kingston ValueR. DDR2 PC6400 4GB KIT CL5 Kit w/two matched ValueRAM 2048MB DDR2 # 1 Samsung SpinPoint F2 1TB SATA2 32MB 32MB, 5400RPM det skjer når jeg spiller call of duty 2 og call of duty 4. har ikke skjedd med noen andre spill men spiller mest de!
minrompe Skrevet 13. februar 2010 Forfatter Skrevet 13. februar 2010 Fant ut at jeg fikk bluescreen men skjermen var ikke blå så trodde det var noe annet.... dette kom opp i meldignen når jeg restarta : Problem signature: Problem Event Name: BlueScreen OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1 Locale ID: 1033 Additional information about the problem: BCCode: 124 BCP1: 0000000000000000 BCP2: FFFFFA80052C98F8 BCP3: 0000000000000000 BCP4: 0000000000000000 OS Version: 6_1_7600 Service Pack: 0_0 Product: 256_1 Files that help describe the problem: C:\Windows\Minidump21310-18969-01.dmp C:\Users\Nilsfredrik\AppData\Local\Temp\WER-37814-0.sysdata.xml Read our privacy statement online: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104...mp;clcid=0x0409 If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline: C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt hvis noen kan hjelpe så vær så snill og gjør det! kan ikke få bluescreen ånr jeg spiller hele tiden...
NatroN Skrevet 13. februar 2010 Skrevet 13. februar 2010 Kan jeg få foreslå at du sjekker temperaturen på GPUen din med gjevne mellomrom? Det kan du gjøre I CCC, og evt skru opp viftene litt! Missfarget bilde KAN ofte være et overopphetet skjærmkort, og bluescreenen en reaksjon for å ungå skade! Tror ikke det er det som skjer her, men ville sjekka uansett, og kanskje satt opp vifta til 60-70%
minrompe Skrevet 14. februar 2010 Forfatter Skrevet 14. februar 2010 Kan jeg få foreslå at du sjekker temperaturen på GPUen din med gjevne mellomrom? Det kan du gjøre I CCC, og evt skru opp viftene litt! Missfarget bilde KAN ofte være et overopphetet skjærmkort, og bluescreenen en reaksjon for å ungå skade! Tror ikke det er det som skjer her, men ville sjekka uansett, og kanskje satt opp vifta til 60-70% ossen setter jeg den opp? tempraturen på systemet er 22grader under load. har ikke sett på skjermkortet! har du et bra program for det?
NatroN Skrevet 14. februar 2010 Skrevet 14. februar 2010 (endret) Kan jeg få foreslå at du sjekker temperaturen på GPUen din med gjevne mellomrom? Det kan du gjøre I CCC, og evt skru opp viftene litt! Missfarget bilde KAN ofte være et overopphetet skjærmkort, og bluescreenen en reaksjon for å ungå skade! Tror ikke det er det som skjer her, men ville sjekka uansett, og kanskje satt opp vifta til 60-70% ossen setter jeg den opp? tempraturen på systemet er 22grader under load. har ikke sett på skjermkortet! har du et bra program for det? Både Catalyst Control Center (CCC) og Everest kan gjøre dette for deg! Jeg bruker Everest, fordi da slipper jeg åpne CCC hele tia, og bare har temperaturene liggende i hjørnet! Det er også viktig at du har de nyeste driverene til skjærmkortet ditt! Disse finner du her! 32 BIT CCC til XP: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp CCC til Vista: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista32 CCC til Windows 7: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...windows-7-32bit 64 BIT CCC til XP: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...64/radeonx-xp64 CCC til Vista: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista64 CCC til Windows 7: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...windows-7-64bit OBS: Det er viktig at du velger riktig! Om du allerede HAR nyeste driver, ignorer det over! Åpne CCC Advanced, trykk på "Graphics" øverst til venstre, og velg "ATI Overdrive" Trykk på hengelåsen så du aktiverer muligheten til å gjøre instillinger selv! Trykk så på "Enable Manual Fan Control", og still viften til nivået du liker. Viftehastighet, temperatur og aktivitet på kortet er vist på siden med 3 "speedometere". Så, dra viftehastigheten opp til 60-70%, trykk på Apply. Nå vil jeg at du skal trykke på options øverst til høyre, og velge "Profiles", deretter "Profiles Manager" Skriv inn et navn, for eksempel "Gaming", se ned. På composition skal "The following settings" være haket av, på advanced haker du av "System Tray Menu", "Profiles Menu" og "Desktop Shortcut". Nå trykker du på "Activate and Close", og du vil ha lagret et Ikon på skrivebordet som heter Gaming og er et rødt ATI merke. Still så viften ned til 40-50%, gjør alt dette på nytt men bytt navnet til "Idle", eller "Surfing", og du vil ha enda et ikon på skrivebordet. Hver gang du dobbelklikker på et av disse, vil viften skru seg opp til det du har satt den til, og du kan enkelt justere temperaturen på kortet og lydnivået ettersom du trenger et avkjølt kort eller ikke! Jeg har mine på 50% "Idle" og 75% "Gaming". Stiller det bare opp på kraftige spill som COD MW2 og Crysis. Håper dette hjalp deg litt, og si ifra om det er noe mer! Endret 14. februar 2010 av NatroN
minrompe Skrevet 14. februar 2010 Forfatter Skrevet 14. februar 2010 Kan jeg få foreslå at du sjekker temperaturen på GPUen din med gjevne mellomrom? Det kan du gjøre I CCC, og evt skru opp viftene litt! Missfarget bilde KAN ofte være et overopphetet skjærmkort, og bluescreenen en reaksjon for å ungå skade! Tror ikke det er det som skjer her, men ville sjekka uansett, og kanskje satt opp vifta til 60-70% ossen setter jeg den opp? tempraturen på systemet er 22grader under load. har ikke sett på skjermkortet! har du et bra program for det? Både Catalyst Control Center (CCC) og Everest kan gjøre dette for deg! Jeg bruker Everest, fordi da slipper jeg åpne CCC hele tia, og bare har temperaturene liggende i hjørnet! Det er også viktig at du har de nyeste driverene til skjærmkortet ditt! Disse finner du her! 32 BIT CCC til XP: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp CCC til Vista: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista32 CCC til Windows 7: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...windows-7-32bit 64 BIT CCC til XP: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...64/radeonx-xp64 CCC til Vista: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista64 CCC til Windows 7: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...windows-7-64bit OBS: Det er viktig at du velger riktig! Om du allerede HAR nyeste driver, ignorer det over! Åpne CCC Advanced, trykk på "Graphics" øverst til venstre, og velg "ATI Overdrive" Trykk på hengelåsen så du aktiverer muligheten til å gjøre instillinger selv! Trykk så på "Enable Manual Fan Control", og still viften til nivået du liker. Viftehastighet, temperatur og aktivitet på kortet er vist på siden med 3 "speedometere". Så, dra viftehastigheten opp til 60-70%, trykk på Apply. Nå vil jeg at du skal trykke på options øverst til høyre, og velge "Profiles", deretter "Profiles Manager" Skriv inn et navn, for eksempel "Gaming", se ned. På composition skal "The following settings" være haket av, på advanced haker du av "System Tray Menu", "Profiles Menu" og "Desktop Shortcut". Nå trykker du på "Activate and Close", og du vil ha lagret et Ikon på skrivebordet som heter Gaming og er et rødt ATI merke. Still så viften ned til 40-50%, gjør alt dette på nytt men bytt navnet til "Idle", eller "Surfing", og du vil ha enda et ikon på skrivebordet. Hver gang du dobbelklikker på et av disse, vil viften skru seg opp til det du har satt den til, og du kan enkelt justere temperaturen på kortet og lydnivået ettersom du trenger et avkjølt kort eller ikke! Jeg har mine på 50% "Idle" og 75% "Gaming". Stiller det bare opp på kraftige spill som COD MW2 og Crysis. Håper dette hjalp deg litt, og si ifra om det er noe mer! Tusen takk! veldig bra beskrevet. funker bra med viften ja! problemet er ikke tempraturen tror jeg siden den alldri gikk over 55grader under load... har formatert og instalert w7 på nytt! får se om jeg får samme dritten igjen da men uansett, tusen takk!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå