Norhol Skrevet 1. februar 2010 Skrevet 1. februar 2010 Hallo! jeg fyller snart 16 og sal ta lappen og tenkte å kjøpe atv. men det blir så liten effekt av 55 CC så jeg tenkte å kjøpe noe større, men har jeg lov til det da jeg er 16? så på denne http://www.trendimport.no/motor.asp?conten...view.asp?cid=82 og den så ganske grei ut,både fet og billig. og leste noe om at den ikke kan veie over 150 kg, og denne veier jo 130 kg. setter pris på alle tilbakemeldinger. takk for svar:)
MrAvionics Skrevet 1. februar 2010 Skrevet 1. februar 2010 Til opplysning... Man kan ikke kjøre 55ccm på moped lappen. Opp til 50ccm =) Og den du linker til er en mini atv for småunger som ikke er registrerbar! Er ikke sikker på om dette som jeg skriver under her er helt sant men mener det er det: [TRORO JEG] -Du kan bare kjøre atv på mopedlapp opp til 50ccm -Man kan IKKE kjøre atv på lettsykkellapp, bare tohjulssykler og tohjulssykler med sidevogn -Kansje du kan kjøre ATV på traktorlappen men da bare opp til 40kmt?
Norhol Skrevet 1. februar 2010 Forfatter Skrevet 1. februar 2010 vet jeg ikke kan kjøre mer enn 50 cc på moped. det var traktor lappen jeg hadde tenkt på.
MrAvionics Skrevet 1. februar 2010 Skrevet 1. februar 2010 http://www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerk...+%28klasse+T%29 Da må den ikke gå over 40km/t
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå