Rkskaar Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Jeg sliter med et problem med nedlasting av div filer, nedlastingen stopper opp etter 5-10Mb. Det virker som det bare låser seg. Dette skjer hele tiden. Problemet skjer både med Opera og Explorer, også med proxy. Når jeg trykker på linker så må jeg ofte trykke flere ganger før jeg får kontakt, i Opera står der: forespørsel lagt i kø..www.kieifj.no Etter flere trykk får jeg meldingen: kobler opp www.kieifj.no Da kommer siden som vanlig. Vet ikke om det er noen sammenheng med de to problemene, men det virker slik. Jeg har adsl, D-link 804 router. Noen som kan hjelpe?
Spaz Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Kanskje det vil være lurt å installer en Download Manager. Jeg bruker getright og det fungerer supert. www.getright.com
CIder Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Hei!. Jeg har hatt samme problem som deg.Har samme router som deg også. Er fristet til å anbefale en oppgradering av firmware til routeren din. Den D-Link 804 er den største møkkarouteren jeg noen gang har vært borti.Har plagdes med å få den stabil i lang tid.Etter mye frem og tilbake hjalp det til slutt og oppgradere firmwaren. Du kan finne ny firmware her: http://tsd.dlink.com.tw/info.nsf/download%...&Collapse=17#17 Lykke til!.
CIder Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Glemte en ting... Hva betalte du i ny-pris for den Routeren?.
Rkskaar Skrevet 31. mai 2003 Forfatter Skrevet 31. mai 2003 Jeg ga ca 14-1600,- for den. For ca 3 år siden, den var da helt ny. Jeg prøvde akkurat å laste ned samme fila fra en annen PC som går igjennom samme routeren, med samme resultat. Det ser dermed ut som CIder er inne på rett løsning. Jeg skal prøve linken nå.
Rkskaar Skrevet 31. mai 2003 Forfatter Skrevet 31. mai 2003 Takker for hjelpen CIder! Nå har jeg oppgradert firmwaren og har akkurat lastet ned en fil på 35Mb uten noe krøll. Det er bare lekkert!!!!
MemorX Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Hei!. Jeg har hatt samme problem som deg.Har samme router som deg også. Er fristet til å anbefale en oppgradering av firmware til routeren din. Den D-Link 804 er den største møkkarouteren jeg noen gang har vært borti.Har plagdes med å få den stabil i lang tid.Etter mye frem og tilbake hjalp det til slutt og oppgradere firmwaren. Du kan finne ny firmware her: http://tsd.dlink.com.tw/info.nsf/download%...&Collapse=17#17 Lykke til!. Dette med firmware gjelder nesten alle D-link rutere. Man bør oppgradere når det kommer ny firmware, iallefall hvis man satser på D-link.
CIder Skrevet 31. mai 2003 Skrevet 31. mai 2003 Så knall da!. Ingenting er bedre enn det. Bare hyggelig å kunne hjelpe :wink:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå