Gå til innhold

Vannkjøling +/- 2000kr til E8400


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har lenge hatt lyst på vannkjøling. Nå har jeg skaffet litt penger og får snart et nytt kabinett etter å ha vunnet oc-konken til Nizzen og Soppen. Får kabinettet i februar, så kommer til å kjøpe vannkjøling da. Tenkte å begynne å planlegge tidlig så jeg vet sånn ca hvor mye det vil koste.

 

Ja, jeg vet dette ikke er den nyeste hardwaren, men det passer for mitt bruk.

 

Kabinett:

Lian Li PC-50 SCAND (ny versjon som kommer i februar)

Skal vel være plass til en 2x 140mm rad i toppen.

Kanskje en til et sted?

 

CPU:

Intel E8400 3ghz @ 4ghz

Temps, 35/80 idle/load

 

GPU:

XFX 4870 512mb

 

HK:

MSI neo-2 FiR

 

Som dere ser har jeg høye temperaturer og ønsker derfor å kjøpe vannkjøling.

Ikke kom å si at jeg ikke trenger vannkjøling, for det skal jeg ha både for estetiske grunner og for bedre temperaturer og ytelse.

 

Budsjettet mitt er på rundt 2000kr og det er ok å bestille fra utlandet.

 

Skal i første omgang kjøle kun CPU. Hvis det ikke blir så altfor dyrt med GPU så kanskje jeg går for begge deler.

 

Takk på forhånd!

 

-Mikkel10

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Beklager, men er ikke ute etter noe ferdigsett som kjøler dårlig.

Går nok for noe lignende dette:

XSPC Premium Acrylic Reservoir for Laing DDC

Swiftech MCP355 12v DC Pump

Watercool HEATKILLER® CPU Rev3.0 775 LC

Black Ice® GTX Gen Two Xtreme 280 (2x 140mm)

 

Skal kjøpe performance-pcs.

Er det plass i kabinnettet går jeg for 2 x 140mm.

 

Noe jeg burde endre på?

Skrevet

#1 MIST settene er satt sammen av mange produkter med forskjellige produsenter så einaste som er ferdig med det er at dei har gjort det lettare å bestille.

 

#2 Det du har bestilt der kjem på 2718,- + vifter mens du sa i din post +/-2000 som eg toker nermare 2000,- enn 3000,-

 

Om MIST settet kjøler din CPU og GPU dårligt veit eg ikkje da men kan godt vera det funger heilt fint...

 

EG hadde ett MIST set til min CPU og GPU men vifte støyen var litt og til mitt bruk så eg satt sammen ett sjølv + NB block og SB block men det kosta litt meir enn +/- 2000,-

 

 

Er du villig til å betale meir så får du meir og hadde Svenni212000 vist det så hadde han sikkert satt sammen ett bedre system til deg.

Skrevet

Til det oppsettet mangler det ivartfall slanger og fittings og kanskje en slange kutter.

Og frakten fra pc performance er ganske dyr, men jeg rekomendere butikken. Veldigt proffe og go service.

 

 

Iexo.

Skrevet

Jeg skal ikka ha to radiatorer men en 2x140mm radiator. Får de i så fall til å sende pakken som "gift" og merke den under 1000kr for å slippe moms og tollavgift.

 

Så nå at det ikke ble mye dyrere hos coolerkit.dk

Skrevet
Vifter har jeg.

Kjøper nok ikke fra performance pcs allikevel pga fraktprisen.

 

 

Jeg har et ferdig sett fra mist. Funker veldig bra for meg!

 

Når pc er på (lofte -15 ) så har jeg ca -6 på cpu.

 

romtemp på 25 har jeg ca 30 grader.. :)

 

Da har jeg clokefrekvens på 3.60 ghz på spenning 1.10

Skrevet

Oh jeez, her var det mye tull.

 

#1: Ferdigsettet som Svenni linket til er ikke i nærheten av så godt som et sett man setter sammen selv. Radiatoren er dårlig, og resten er middelmådig. De øvrige produktene er unødvendige å kjøpe til 3x pris. I utlandet er frakta billigere, produktene billigere og utvalget større.

 

Også skremmende at frakta er raskere. Skal nevnes at det kun er Netshop som har akseptable vannkjølingssett her i Norge.

 

#2: TS, du sier at du ikke vil ha en 2x120mm'er, men en 2x140mm'er. Hvorfor? En 140mm'er yter ikke mye bedre enn en på 120, og du vil nok komme lengre med en 3x120. Plass er selvfølgelig et argument, men ikke ytelse.

 

#3: Chris, det er en jævlig fin spenning! :p

 

Siden jeg er slowpoke må jeg spørre hvordan dette endte. Hva ble det til.

Sidewinder har forresten billigere frakt.

Skrevet

Vant som sagt et Lian Li PC-P50 SCAND og det har to 140mm vifter i toppen og plass til en 2x140mm rad. Mulig det går å sette en 2x120mm der, men det får jeg vite når jeg får kabinettet.

 

Hvis jeg skal gå for 3x120mm må jeg nesten plassere radiatoren på utsiden og det er jo en mulighet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...