Gå til innhold

Ingen spenningsinstilling i bios.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Lest meg litt opp på overklokking, og skulle til å sette opp spenningen i bios, men jeg finner ingen plass å sette opp spenningen.

 

Har gjort det før på en annen pc, men det går ikke her. Det er en ferdigpc fra HP, så jeg regner med at det er derfor.

 

Noen som har en ide om hva jeg kan gjøre for å løse problemet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

vanligvis har bærbare og ferdigbygde pc-er begrenset bios-innstillinger blant annet fordi folk kommer med ødelagte maskiner etter å ha tullet rundt i bios uten å vite hva de gjør.

Skrevet

Joa, ser den. Men det har seg slik at jeg er en av dem som vet hva jeg gjør, og da burde det jo være en vei rundt..

 

Er vel ikke så lenge til maskinen skal oppgraderes litt med hk og div uansett, så venter til da..

Skrevet

1:Flashe bios, og legge inn en annen verson som tidligere nevnt, som har flere muligheter for OC.

2: Bytte hovedkort:P

3: Ikke forandre voltage, men klokke litt fra et 3. parts program.

Skrevet
.. Men det har seg slik at jeg er en av dem som vet hva jeg gjør, og da burde det jo være en vei rundt..

Ikke uten å bytte til en BIOS som ikke passer til maskin og som kan ødelegeg alt. Grunnen er selvsagt at maskinen er laget ut fra visse spesifikasjoner og enhver endring av denne typen kan/vil medføre ustabilitet evt ødelegge maskinen. Dette ønsker ikke produsenten at noen skal gjøre.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...