Troxx Skrevet 6. oktober 2009 Skrevet 6. oktober 2009 Har stadig behov for å se film på TV'en :-), men formatene varierer kraftig, og en ren medaspiller fikser bare et lite/middels eller over middels utvalg av disse formatene. En Bærbar PC er kanskje den beste mediaspilleren tenker jeg, men av erfaring så kommer det en del støy fra bærbare pc'er. Hva med "Atom" / minipc, er de støyfrie? Hvilken modell er å anbefale? En "stuepc" er et større prosjekt og egentlig uaktuelt, disse minipcene går jo for 2000kr..
ols Skrevet 6. oktober 2009 Skrevet 6. oktober 2009 Det brukes stort sett billige vifter i disse har jeg hørt, og det har vært endel klager på ulyd, evt ulyd som dukker opp etter en stund. Den eneste Atomen jeg vet om som er helt vifteløs er Dell mini 10 og 10v (og de utgåtte 9 og 12). Jeg har kjøpt en slik til musikkavspilling via et ekstern lydkort (og en intern 500gb hd), jeg hører til de som er allergisk mot viftestøy. Det integrerte skjermkortet makter nok ikke drive eksterne skjermer med stor oppløsning, dette ble jaffal kommentert i en av testene jeg så. Kan ikke gi noen detaljer utover det da jeg ikke har fått sjekket så mye selv. Mini 10 har hdmi port, den billigere 10v har vga. Det er visst blitt populært med svake prosessorer har jeg inntrykk av, det er ikke bare Atom. Så det er igrunnen duket for stillegående bærbare, men jeg tror nesten alle kommer med vifter likevel. Det finnes noen nettsteder a la silentpcreview.com som kan ha endel interessante opplysninger omkring dette.
Troxx Skrevet 29. oktober 2009 Forfatter Skrevet 29. oktober 2009 Takker for svar. Leste det for lengesiden men svarte ikke. Så..denne vifteløse med HDMI klarer ikke å lage et godt bilde til en fullHD tv? Takler Mini 10 mkv formatet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå