Gå til innhold

Skatt og videresalg, under 18år


hokuspokus111

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hello.

 

Tenkte å begynne å videreselge varer fra en billig butikk i Hong Kong på QXL.

Jeg er under 18 år, har frikort og egen brukskonto.

 

Hvor mye kan jeg tjene på dette i året før skatteetaten blander seg inn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Rekner med at so lenge du tjener over 40 000 so er du nødt å skatte for det.

Uansett kor gammal du er.

 

Er ikkje sikker på korleis det er i forhold til om du må registere deg som eit firma eller noke.

Men tvile litt på det.

Skrevet

Det fine med å være under 18 og tjene uante hauger med penger er at overformynderiet kommer inn og plukker pengene fra deg. Så porsjonerer de det ut i "passelige mengder" (ca kr 500,- pr mnd). I tillegg blir din inntekt (som overformynderiet "passer på" og ilegger forvaltningsgebyr) i sin helhet lagt til dine foreldres/foresattes inntekt og beskattet med 45% (skattekalsse 2) eller 50% (skatteklasse 1)

 

Så jeg sier bare:

Gudd løkk ;)

Skrevet

Dersom du kjøper inn litt fra Dealextreme og selger på QXL med litt fortjeneste er det neppe noen som skyter deg for det, hverken Skatteetaten eller andre.

Skrevet

Reklamasjoner på varer du videreselger må du regne med. Hvordan har du tenkt å løse det problemet? Overlate problemet til pappa?

 

Når det gjelder spørsmålet ditt kan du jo sende mail til likningskontoret, forklarer ideen og ber om svar.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...