Gå til innhold

Lønn IT Supportkonsulent


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg lurer på hva man kan forvente i lønn som IT Supportkonsulent.

Jobber i supportavdelinga i et firma i Trondheim som lager økonomisystem (hovedvekten av kundene er regnskapskontor). Jobben er roterende, dvs. jobber både med 1. linje, 2. linje og e-post support, vanligvis 2-2-1 dag i uken.

Min utdanning er 4 år på høgskole (3 år økonomi/revisjon og 1 år informatikk). Jobbet i mange år som regnskapskonsulent m/IT ansvar i et regnskapskontor før jeg begynte i nåværende stilling. Man må ha god IT og økonomiforståelse for å jobbe på support her.

 

Noen som har noen synspunkter på hva man kan kreve i lønn i en slik stilling for en med min utdanning og arbeidserfaring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Startlönnen på en slik jobb er vel rundt 300-320 000 i året (Om ikke det har ökt). Så jeg vil vel si at 410 000 er litt over dette.

 

Startlönnen er vel avhenging av arbeidserfaring og utdanning innenfor de tingene man skal jobbe med - Utover dette blir man nok lönnet etter arbeidsoppgaver, ansvarsområder og ansiennitet

Endret av Youcef
Skrevet

OK. Så da ligger jeg ganske greit an da, forstår jeg. :)

 

Antar det også bør ligge litt over snittet, da dette er en jobb som krever erfaring/kunnskap om både regnskap/økonomi i tillegg til tekniske IT kunnskaper.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...