Gå til innhold

Hjelp med kabling til hjemmekino...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Trenger litt hjelp vedrørende kabler til hjemmekino anlegget mitt og alt det rundt det, for å få lyd/bilde.

Er både hdmi, coaxial og scart muligheter, men hva er best? Er som sagt for både lyd og bilde..

 

Ser at det er stive priser, spesielt på hdmi kabler, og å betale tusenlappen for en kabel er uaktuelt. Hvis det lar seg unngjøre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

HDMI - High Definition Multimedia Interphace er helt klart best. Dette er den nyeste type kabelen, og er beregnet for HD-materiale. HDMI fører både lyd og bilde, digitalt, i en kabel. Anbefales på det sterkeste.

En HDMI kabel trenger ikke koste mer enn 200-400kr. Sjekk på clas ohlson.

 

HDMI brukes feks mellom tv og dekoder, tv og forsterker, tv og dvd/blu-ray spiller, pc og tv osv.

Endret av unified86
Skrevet

Billig hdmi kabler funker bra, men skal du lengder 10 m eller lenger og kjøre full HD så må du litt opp i pris. Ikke alltid de aller rimeligste kablene fungerer da :)

Skrevet (endret)

Kjøpte meg en Billig HDMI-Kabel på 10 meter fra Amentio. Skal hente den på Posten i dag, så kan komme tilbake med en test om den fungerer eller ikke (er jo ingen grunn til at rimelige kabler som selges ikke skal fungere :tease:)

 

Edit: Fungerte bra fra både PC'en min (HDCP support OK) og Blurayspilleren.

Endret av JohnRichard

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...