Gå til innhold

Kritikk av sacredwater.uni.cc


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

1: Stygge farger, merkelig "gloweffekt", merkelige fargekombinasjoner

2: Omtaler deg selv først som tredje person, så i første person

3: Title uten mål og mening

Skrevet (endret)

Det å velge farger syntes jeg er det vanskeligste.

Men har prøvd å forandre litt på diverse ting, ser det bedre ut nå eller?

Jeg har også lagd en helt ny logo som jeg er ganske fornøyd med.

 

Og til dere som syntes siden er kjedelig, dette er bare en enkel hjemmeside.

Jeg var ikke ute etter noe stor fancy side.

 

@Demilio

Takk, jeg syntes den blir bedre og bedre.

Mye bedre nå enn når jeg starta. :)

 

@Enva

Piczo suger..

Endret av kake_fisk
Skrevet
Piczo suger..
Ah, et steg i riktig retning.

 

Forøvrig ser det ut til at siden din også har tatt det, ikke at jeg husker hvordan den så ut før. Fjern de tullete W3C-sakene på bunnen. I tillegg så passer ikke Admin Panel på den linjen, så Panel kommer utenfor/nedenfor. Fortsatt vet jeg ikke hvorfor du har den der.

 

Linker jeg har klikket på før skal endre farge.

Skrevet
Fjern de tullete W3C-sakene på bunnen.

 

Okay, trodde de var brae å ha. :p

 

I tillegg så passer ikke Admin Panel på den linjen, så Panel kommer utenfor/nedenfor.

 

Den er helt grei i min browser. :O

Hvilken oppløsning har du og hvilken browser bruker du?

 

Linker jeg har klikket på før skal endre farge.

 

De fleste gjør det.

Men de som bruker javascript bytter ikke farge, noen som vet hvordan jeg fikser det?

Skrevet
Okay, trodde de var brae å ha. :p
Neh, de som bryr seg om det kommer til å merke om det er det selv. Mulig det ville kunne gitt en positiv effekt ved at folk ser det på mange websider (det er et fåtall av websider som legger ut slike bilder om de er det), og dermed blir mer bevisste på å prøve å gjøre websiden sin W3C-compliant, men ellers så var dine for det første for store, for det andre passer de ofte ikke inn i websiden, og for det tredje er websidene eiendommen til firma eller privatpersoner.

 

Sistnevnte betyr at de selv må sørge for å ha en så bra webside som mulig, fordi det er deres ansikt utad på Internett (dessverre ser jeg altfor ofte på for eksempel forumkategorier som dette at folk prøver å unnskylde websiden sin, og det de har gjort. Men det er deres problem. Er ikke oss som gir kritikk til websiden det går utover).

Den er helt grei i min browser. :O

Hvilken oppløsning har du og hvilken browser bruker du?

Mozilla Firefox (GNU/Linux Mint sin versjon), 1024*768. Kan komme med skjermskudd om du vil.
Men de som bruker javascript bytter ikke farge, noen som vet hvordan jeg fikser det?
Sannsynligvis googlebart.
Skrevet

Oja, ser det nå. 1024*768 var en veldig liten oppløsning, men jaja, har fiksa det ihvertfall. ;)

 

Har også fjerna de W3C knappene.

 

Men fant fortsatt ikke ut hvordan jeg fikk javascript knappene til å bytte farge. :X

Skrevet

Du må endre farger, fjerne "table looken", andre knapper i menyen hvor teksteen passer. Banneret er på en måte bra, men får ikke til å synes at det er fint.

 

Det ser litt dumt ut med en admin-logginn på fremsiden som bare admin skal bruke. Det skal ikke synes for vanlige brukere.

Skrevet

@Larven

Har prøvd i flere timer å finne noen brae farger. Og dette er det beste jeg kom opp med.

 

@Program

God idè, skal fjerne admin knappen.

Skrevet (endret)

Fjern de tabellkantene, det ser veldig gammelt ut med det.

 

Du kan jo eventuelt legge til et bakgrunnsbilde fra toppen og ned som blir lysere lenger ned. Det var bare et av MANGE alternativer til bakgrunnsbilder. Men det vil friske opp siden med en gang. 'Og fjern den brune fargen.

 

Hvis jeg får lov til å rote litt i koden din kan jeg jo se om jeg får tid en dag til å komme opp med et veldig enkelt forslag. Det skal veldig lite til, men man må bare finne riktig oppskrift.

Endret av program
Skrevet
Du kan jo eventuelt legge til et bakgrunnsbilde fra toppen og ned som blir lysere lenger ned.

 

Prøvde på det, men det går ikke ann å strekke et bilde langs y aksen, så det vil se veldig tila ut.

 

Hvis jeg får lov til å rote litt i koden din kan jeg jo se om jeg får tid en dag til å komme opp med et veldig enkelt forslag. Det skal veldig lite til, men man må bare finne riktig oppskrift.

 

Hvis du bruker firefox, kan du laste ned bugzilla pluginnen som du kan redigere sider direkte med.

Jeg vil ikke gi passordet til sida mi.

Men takk for hjelpen.

Skrevet

Nei, ikke passordet! Tenkte bare å leste ned CSS filene (kan gjøre det ved å se i koden på siden din). Spør selvfølgelig ikke etter passord eller annen kode enn stilen.

Skrevet (endret)

Det begynner i alle fall. Ser ut til at jeg ikke fikk så god tid som jeg trodde, men skal se om jeg får pressa inn en time om torsdag.

 

Du må FORTSATT fjerne tabellkantene. Det ser SÅ gammeldags ut. I tillegg til at den brune fargen må bort. Knappene er heller ikke spesielt passende. Men får se hva jeg får til.

 

Lykke til videre. :)

Endret av program

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...