Gå til innhold

Lyd fra Blu-ray spiller til reciever.


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

 

Jeg har denne recieveren, en Philips HTS-3357. Der er det Coax inn.

 

Jeg har bestilt en Sony BDP-S300, der er det Coax ut.

 

Hva slags kabel trenger jeg? Jeg prøvde å koble til en vanlig antennekabel til bak på recieveren bare for å sjekke, men den passa ikke :p

 

Jeg får surround da ikke sant?

 

Kan ikke så mye om dette :p

Endret av timb
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du HDMI inngang på tven din?

 

Hvis så så kjøper du en HDMI kabels om du kobler dette sammen med, du vil trenge 2 stk. 1 som går i fra BD spilleren til forsterkeren og 1 som går ut til tven, da går bilde og lyd i samme kabel.

 

Hvis ikke så må du kjøpe en coax kabel, de får du stort sett over alt av steder som selger tv osv. Bare å ta seg en tur på elkjøp, expert, hifi klubben osv da får du det du trenger.

Skrevet

Hei.

 

TV'en har bare 1 HDMI inngang.

 

Recieveren har ingen HDMI inngang.

 

Derfor jeg lurte på om det funka med coax

 

Men takk for svar :)

Skrevet

Det husker jeg ikke i farten, men du får den nok i alle prisklasser så det er bare opp til deg hvor mye penger du vil legge ut. Den jeg linket til kostet vel 300 tror jeg, men det var også den første jeg så inne på hifi-klubben.

 

Her har du noen i sortimanget til komplett <-- trykk på meg.

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Coax og en vanlig phono-kabel har forskjellig motstand, men hvorvidt du vil høre forskjell er langt fra sikkert. Her finner du en diger diskusjon angående temaet.

Så bare bruk phonokabelen du, og heller bytt til coax hvis det høres grusomt ut.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...