pavilion2 Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 (endret) Jeg skal, som mange andre, ha nynorskeksamen i morgen. I den forbindelse lurer jeg på om noen som har tips til lovlige hjelpemidler. Endret 26. mai 2009 av Skagen Fjernet oppfordring til brudd på norsk lov.
Gjest Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 http://www.fagbokforlaget.no/download/fors...88245001969.jpg
dePt Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Det du ber om no er eit lovbrudd. Det strider med retningslinjene her.
mosleth Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 For å bli betre i eit anna språk, må du berre utsetta deg for språket. Tving deg sjølv til å skriva nynorsk, les nokre artiklar, osv. Det er ikkje så vanskeleg.
lok1 Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Ingen som vet om en elektronisk bokmål - nynorsk ordbok i lihet med Clue eller lignende?
dePt Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Nyno er eit godt alternativ. Eg brukar Mac, så det fungerer ikkje for meg. Er der eit tilsvarande alternativ?
muggen1 Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Nyno er forbudt å bruke som hjelpemiddel imorgen.. foreslår heller elevutgaven av ORDRIK - 80 kr på nett!
dePt Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 (endret) Nyno er forbudt å bruke som hjelpemiddel imorgen.. foreslår heller elevutgaven av ORDRIK - 80 kr på nett! Hva? Hvor har du det fra? Så vidt jeg vet er det bare Internett og kommunikasjon som ikke er tillat? http://lmgtfy.com/?q=Nynorsk+ordbok Første treff Første treff krever internettilgang. Endret 26. mai 2009 av dePt
mosleth Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Nyno er forbudt å bruke som hjelpemiddel imorgen.. foreslår heller elevutgaven av ORDRIK - 80 kr på nett! Hva? Hvor har du det fra? Så vidt jeg vet er det bare Internett og kommunikasjon som ikke er tillat? http://udir.no/Artikler/_Eksamen/Hjelpemid...unnskapsloftet/ "Alle hjelpemidler er tillatt. Unntak er Internett og andre verktøy som tillater kommunikasjon. For norsk og fremmedspråkene er heller ikke oversettelsesprogrammer tillatt."
Skagen Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 Jeg minner om retningslinjene §1 angående piratkopiering. Dette gjelder like mye bøker som musikk, film, osv. (Vennligst ikke kommenter dette innlegget. Reaksjoner på moderering gjøres pr. PM/melding)
dePt Skrevet 26. mai 2009 Skrevet 26. mai 2009 http://udir.no/Artikler/_Eksamen/Hjelpemid...unnskapsloftet/ "Alle hjelpemidler er tillatt. Unntak er Internett og andre verktøy som tillater kommunikasjon. For norsk og fremmedspråkene er heller ikke oversettelsesprogrammer tillatt." Oi, det var jeg ikke klar over. Elektronisk ordbok går vel fint?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå