Beef Supreme Skrevet 15. april 2009 Skrevet 15. april 2009 Morn folkens. Jeg holder på å planlegge en PSU-mod. Har tenkt å bygge en replika av soviet power plant fra RA3 og putte en PSU i. Grunnen til at jeg poster her er fordi jeg trenger litt hjelp. Jeg har ikke klart å finne noen gode tegninger eller modeller av power planten. Jeg har googla meg rundt i evigheter, og har lasta ned SDKen til RA3, men jeg får bare bilder av power planten ovenfra som i spillet, og ikke fra siden. Hvis noen vet om et sted de har sett dette hadde jeg blitt evig takknemlig. Eventuelt om det er noen verktøy som kan laste modellene fra RA3. I SDK kan jeg bare se bygningene rett ovenfra og som på bildet under. Her er noen få bilder fra ingame. Hva tror dere ellers? Noen tanker rundt dette?
Beef Supreme Skrevet 17. april 2009 Forfatter Skrevet 17. april 2009 Ingen interesse? Hvertfall. Fikk til å lage en modell i sketchup som kan duge. Synes ikke dette ble så galt?
Ashaman Skrevet 17. april 2009 Skrevet 17. april 2009 Kan bli kult det der! Planer om å ha denne i en PC? Eller bare for å frive diverse ting på pulten?
Gjest Skrevet 17. april 2009 Skrevet 17. april 2009 Tja, fortell hvordan materiale du skal bruke. Hvordan du skal få pc-en inn der? Eller var det bare PSU?
Beef Supreme Skrevet 17. april 2009 Forfatter Skrevet 17. april 2009 Det er kun PSU, og det blir en egen enhet som tar opp sin egen plass på skrivebordet ja. Jeg kommer til å lage selve konstruksjonen i tre. Jeg lager flere sirkler som jeg limer oppå hverandre og sliper til så jeg får den riktige formen. Etter det blir det detaljer i glassfiber, plexi, treverk osv.
Halvt horn ost skinka piffi varmt Skrevet 17. april 2009 Skrevet 17. april 2009 Spennende. Dette skal jeg følge med på. Lag gjerne en worklogg her.
Beef Supreme Skrevet 17. april 2009 Forfatter Skrevet 17. april 2009 (endret) Worklog skal det bli. Har allerede en annen ferdig casemod her: Mean green gaming machine Endret 17. april 2009 av Beef Supreme
Ashaman Skrevet 18. april 2009 Skrevet 18. april 2009 Hvorfor ikke lage hele ''søylen'' i glassfiber dersom du skal lage noe i det materialet uansett? Bare form hele greia i trykkfast isopor først, og støp på det, og så graver du ut isoporen.
Beef Supreme Skrevet 18. april 2009 Forfatter Skrevet 18. april 2009 Jeg har vært inne på tanken. Alt er fortsatt under planlegging så det er mulig jeg gjør det på en annen måte. Må se litt på de forskjellige fordelene/ulempene med de forskjellige materialene før jeg bestemmer meg.
CorporalClegg Skrevet 18. april 2009 Skrevet 18. april 2009 Spennende prosjekt, kommer til å følge worklogg'en
Beef Supreme Skrevet 21. april 2009 Forfatter Skrevet 21. april 2009 (endret) Tenkte på å lage noe elektronikk med blinkende lys som går gjennom strømkabelen fra power-planten og inn til pcen. Har laga en sketch i Multisim som jeg kan lage enkelt. Har bestillt veroboard og greier alt, så mangler bare kretsene. 4093: NAND schmitt trigger 4013: dual D flip-flop 4024: 7 stage binary counter 4028: decoder Endret 21. april 2009 av Beef Supreme
Beef Supreme Skrevet 27. april 2009 Forfatter Skrevet 27. april 2009 Har fått det meste av elektronikk nå, så sitter og småplukker med det litt. Kommer til å lage ferdig et par små kretser i løpet av uka tenker jeg så kanskje jeg kan legge ut en video eller hvertfall en del bilder av det. Begynner snart å måle opp hvor stort alt skal bli også, så blir det neste å skaffe isopor til å lage modellen.
KKake Skrevet 28. april 2009 Skrevet 28. april 2009 Stilig prosjekt. Gleder meg til å se dette når det kommer igang.
Beef Supreme Skrevet 29. april 2009 Forfatter Skrevet 29. april 2009 (endret) EDIT: Lagt til bedre bilde. Fant et kamera Endret 29. april 2009 av Beef Supreme
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå