TheClown Skrevet 26. mars 2009 Skrevet 26. mars 2009 (endret) Hei, jeg har en del databaser som jeg gjerne skulle tatt daglig backup av. Gjerne med et PHP script som jeg kjører med Cronjob gjennom Adminpanelet på hosten min. Er det noen som veit om noen fine scripts? Dette skal ikke være et script som går automatisk, men når jeg går inn i fila. Må passe for MySQL 5. Anyone? Endret 26. mars 2009 av TheClown
siDDis Skrevet 27. mars 2009 Skrevet 27. mars 2009 Du trenger då ikkje PHP for å kjøre cronjobs. skriv crontab -e for å få opp ein editor for å putte jobber i. Her er et eksempel som kjører klokka 7 hver morgen: 0 7 * * * mysqldump -u username -p database > databasefile.sql >/dev/null 2>&1
TheClown Skrevet 27. mars 2009 Forfatter Skrevet 27. mars 2009 Men hør hva jeg sier da... Jeg har en host, og den eneste måten å bruke cronjobs på er å linke til et lokalt script... Så takk for det, men det er ikke det jeg trenger.
siDDis Skrevet 27. mars 2009 Skrevet 27. mars 2009 Så det du vil er å lage eit PHP skript som ordner og leverer databasedumpen når du kjører det? Då anbefaler eg heller du spør på PHP forumet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå