Gå til innhold

[Løst]hjelp, hvordan sette utorrent som åpningsprogrammet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har glemt hvordan man gjør dette, veldig enkelt egentlig. Problemet er at når jeg skal laste ned en torrent så laster den ned i limewire istedenfor, hvor er det man bytter slik at torrenten går inn i utorrent?

Videoannonse
Annonse
Skrevet
høyere klikk på torrenten - Åpne i - så finn ut hvor qtorrent er og så sørg for at "la dette programmet åpne alle slike filer :)

 

hee? jamen torrenten åpner jo seg automatisk i limewire :S

Skrevet

høyere klikk på Torrenten - så klikker du på åpne i - også trykker du på Bla Igjennom - finn vhor du lasta ned qTorrent- klik på den - sørg for at det er kryssa av på "Bruk Alltid valgt program til og åpne denne typen filer" - og nå burde den åpnes automatisk i qtorrent :)

Skrevet
høyere klikk på Torrenten - så klikker du på åpne i - også trykker du på Bla Igjennom - finn vhor du lasta ned qTorrent- klik på den - sørg for at det er kryssa av på "Bruk Alltid valgt program til og åpne denne typen filer" - og nå burde den åpnes automatisk i qtorrent :)

 

Jamen det står ikke "åpne i" heller :S vet det ofte gjør det men ikke her. Det står kun åpne i ny fane eller åpne i ett nytt vindu visst jeg høyreklikker, og visst jeg venstreklikker kommer det opp "åpne" og "lagre"

Skrevet
du laster ned torrenten - finn mappen der den er lagret og høyere klikk på den og følg det jeg sa over :)

 

hmm det funker ikke, men er det ingen mulighet å få vekk limewire som standardprogram som de fleste filene åpnes i?

Skrevet

Det er som submit sier. Høyreklikk på selve fila, egenskaper/properties, så får du opp menyen jeg får. Trykk på change, finn fram uTorrent (hvis den ikke er der, Browse - finn .exe-fila til uTorrent der den er installert), og ok ok ok. :) Å fjerne Limewire vil forøvrig ikke funke, den vil nok ihvertfall ikke sette uTorrent som standardprogram. Se vedlegg for bilde. :)

post-42382-1234568989_thumb.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...