Gå til innhold

Billedkunst: Vebjørn Sand. Trenger og vite bildeverdi!


Gjest medlem-156924

Anbefalte innlegg

Gjest medlem-156924
Skrevet (endret)

Hei Noen som vet hvor mye dette bildet jeg har på veggen er verdt? Har sett og letet på Google men finner ikke dette bildet.

 

Ganske så stort. Kun grafikken måler 62x55cm CA.

 

Bildet er NR: 68(eller 60?) av 110.

 

NAVN: Trollslottet

 

Kunstner: Vebjørn Sand

post-156924-1233864244_thumb.jpg

Endret av medlem-156924
Videoannonse
Annonse
Gjest medlem-156924
Skrevet
Det er nok ikke verdt rare greiene. Hadde det vært en original (altså 1 av 1), og Vebjørn Sand hadde vært død, så hadde det vært noe annet.

 

 

Takk! fant det på finn.no

 

 

Du tok litt feil lurer jeg på. står Håndkontrolert på mitt også, riktig nok ikke hvilket nummer på dette på finn.

 

http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkod...amp;WT.svl=Link

Skrevet

Verdien på bilde er, etter min formening, ikke verd 22.000,- Alt for mye! Selgeren prøver seg og håper noen kjøper på navn. Skulle jeg ønsket å kjøpe dette bilde kunne jeg muligens strekt meg til 7000,-

Gjest medlem-156924
Skrevet

ok! ja er vel litt enig i det! men skal ikke selge uansett, var forsikringstenkt ;)

  • 1 måned senere...
Skrevet

Jeg vet nå ikke, jeg kan godt forstå at det kan være dyrt, med tanke på at Vebjørn Sand er en av norges mest kjente malere, og opererer på internasjonal arena.

 

Men klart, han er ingen Martin Skauen :)

  • 2 måneder senere...
Skrevet (endret)
Jeg vet nå ikke, jeg kan godt forstå at det kan være dyrt, med tanke på at Vebjørn Sand er en av norges mest kjente malere, og opererer på internasjonal arena.

 

Men klart, han er ingen Martin Skauen :)

Vebjørn Sand er bare noe fnatt av noe "trendkunst". Han blir aldri stor.

 

Det er MANGE kunstnere i Norge som er vel så dyktige, ja kanskje også bedre enn Vebjørn Sand og opererer på internasjonalt nivå.

 

Martin Skauen har jeg egentlig aldri hørt om? Men at Vebjørn Sand aldri kommer i nærheten av hverken Munch, Thaulow, Kihle, Tidemand og/eller gude, Kavli, Fjell etc.. er derimot soleklart.

Endret av SLIguy

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...