Gå til innhold

100% cpu, er det skadelig?


Compac

Anbefalte innlegg

Skrevet

Sikkert teit spørsmål... Men nå når jeg kjører Norton Antivirus så går cpu'en opp på 100% og sånn står den ganske lenge. Så jeg lurer egentlig på hvor lenge en cpu kan gå med 100 % før det begynner og bli skadelig... Eller gjør dette overhode ingen ting?

 

Dumt spørsmål, men håper på et greit svar.

 

Compac

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ikke skadelig, men CPU'en kan bli varmere hvis dette skjer over lengre tid.

 

Hvordan er er før du bruker Norton AntiVirus?

 

Kan kanskje være på tide å installere Windows på nytt.

Skrevet

Ingen spørsmål er dumme..derfor spør jeg deg..

 

Har du installert de siste driverne til feks chipsettet..oppdatert Windowsen din..sjekket om der er noen oppdateringe til biosen din og div..dumme/artige med pc er at det kan være 100 ting som gir cpu`n din hard medfart..er det Norton sin feil eller klarer ikke Norton å kommunisere med pc`n din etc.. prøv alt! lykke til! :roll:

Skrevet
Ingen spørsmål er dumme..derfor spør jeg deg..

 

Jo , det finns faktisk dumme spørsmål :lol: Men akkurat dette spørsmålet var ikke dumt....

 

CPU tar ikke skade av load i seg selv, men den tar skade av høy varme over lengre tid, og høy load fører til økt varme.. men hvis du har en god kjøler så trenger du ikke å bekymre deg, la den load'e i fred :D

 

:woot:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...