Gå til innhold

Streame film over LAN


kimern9

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg har nylig oppdaget muligheten for å streame film fra PC til PC for å se film på LCD TV, men jeg har ett problem spesiellt med store filer.

 

Jeg har en filmfil på 11 GB (varer 2 og en halv time) som ikke vil streame lenger enn 3-4 sekund (bilde og lyd stopper, men timeren går) når jeg bruker VLC til å spille av streamen og TVersity til å streame videoen. Streamingen skjer da over lokalnettverket men over trådløst. Hovedmaskinen (som streamer) er tilkoblet ruteren, mens den andre er en laptop tilkoblet det trådløse nettverket.

 

Spørsmålet er, hvordan kan jeg optimalisere trådløs streaming så jeg kan se en stor filmfil uten at den stopper opp. Er det kvaliteten på ruteren som betyr noe, eller hastigheten jeg får inn og ut fra ISP'n min? (Jeg har 20 mbps inn og 1 mbps ut.)

Endret av kimern9
Videoannonse
Annonse
Skrevet

imed at det er på lokal nettet har det ikke noe med ispen.

jeg har ikke streamet ting før så aner ikke dette, men du kan alltids legge ut et share på maskinen med filen i så kan du spille den av, da funker det ganske bra.

kan ha med stabiliteten ved kabel vs stabiliteten ved trådløst, det er ikke like bra.

Skrevet

Bør jeg kjøpe ny ruter da? Den jeg har nå er SpeedTouch 585. Må da gå an å streame en sånn fil over trådløst uten mye problemer. :p Avstanden fra PC til PC er bare på noen få meter, så det bør være sterkt nok signal.

Skrevet (endret)

Prøvde det nå. Filmen hakker veldig og bildekvaliteten blir dårlig og det er til og med når begge er koblet til ruteren med ethernet kabler..

 

EDIT: Kan legge til at filoverførings hastigheten når jeg laster ned filen blir 10,4 MB/sec. Kan det ha noe med at maks uthastigheten på ruteren min er 10 MB/sec og at jeg kanskje trenger feks en http://www.netshop.no/aspx/produkt/prdinfo...aspx?plid=54332 for å kjøre den bedre?

Endret av kimern9
Skrevet

11Gb på 2.5 timer blir etter mitt hode 1,25mb/s.

 

Hvis du får 10mb/s når du laster den ned(regner med du mener fra den ene pcen til den andre) så skal jo det holde i massevis.

 

Har du sjekket cpu under avspillingen? 11Gb er jo veeeldig mye.

Svak pc + stor fil + dårlig codec -> crappy avspilling

Skrevet

Den brukte 100% av CPU ved avspilling, så mulig det er der problemet ligger. Takk for hjelpen. :) Skal prøve en annen løsning imorgen! Har det noe å si på kvaliteten hvilken ruter jeg bruker?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...