LapTobben Skrevet 28. november 2008 Skrevet 28. november 2008 Skal kjøpe laptop til svigerfar. Laptoppen må vere med XP, sidan eg trur det blir litt kaos med noko nytt system. Max pris 5000. Skal brukast mest til vanlege office-oppgaver. Skjermen bør vere ca 14tommer. Forslag ?
Star Skrevet 28. november 2008 Skrevet 28. november 2008 Anbefaler Lenovo 3000 - de er med Windows Vista vel og merke..
LapTobben Skrevet 28. november 2008 Forfatter Skrevet 28. november 2008 Anbefaler Lenovo 3000 - de er med Windows Vista vel og merke.. Har blanda erfaringer med Vista og trur at Svigerfar blir veldig forvirra av alle "sikkerhetsadvarslane" som Vista produserer. Trur du at Lenovo maskina takler Xp installasjon ?
jonaseg Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 Om du sier "Hva med linux?" er det greit om du forteller om en linuxdistro som passer for eldre. Linux er så mangt vet du..
Kongolaf Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 (endret) Lenge siden jeg så en laptop som ble solgt med xp, utenom nett pcene... Her er jo ett forslag Endret 29. november 2008 av Kongolaf
jonaseg Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 Jepp, det har trådstarter allerede presisert.
CorporalClegg Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 Jepp, det har trådstarter allerede presisert. Hvor?
Pro-V1* Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 det står jo i første post at det blir kaos med nytt system.. derfor er nok xp lurest!
jonaseg Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 (endret) Her: "Laptoppen må vere med XP, sidan eg trur det blir litt kaos med noko nytt system." Det er også grunnen til at han vil fortsette med XP, men om du kommer med andre gode forslag mottas det sannsynligvis med glede. Men presiser da mer spesifikt hvilket OS du anbefaler. Endret 29. november 2008 av Nosa
LapTobben Skrevet 1. desember 2008 Forfatter Skrevet 1. desember 2008 Det stemmer at Svigerfar har brukt Xp. og det funker for han og dermed er det eg ønskjer anbefalinger om. Vurdere Lenovo maskin som var skissert tidlegare: Lenovo 3000. er det nokon som har erfaring med å endre operativsystem til Xp ? Er det berre å kjøpe ein OEM versjon av XP i tillegg ? - greitt nok så sprekker budsjettet med ca en tusenlapp?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå